^
philips243B9

Philips 243B9 – tani monitor ze złączem USB-C

Przemysław Marczyński

16 stycznia 2020

Port USB-C do niedawna był umieszczany w drogich monitorach jako ekskluzywna wartość dodana. Powoli nowy standard złącz zaczyna pojawiać się również w budżetowych monitorach. Philips zaprezentował nowy ekran o przekątnej 24” wyposażony w nowy port pozwalający na przesyłanie obrazu i dźwięku z laptopa i jednoczesne ładowanie komputera.

Monitor za mniej niż 1000 złotych

Model Philips 243B9 nie posiada imponujących parametrów. Z założenia jest to monitor do biura gdzie odwzorowanie barw i rozdzielczość nie są najważniejszymi parametrami. Mamy tutaj niską rozdzielczości 1920 × 1080 (Full HD) przy 75 Hz. Monitor korzysta z matrycy IPS z możliwością regulacji wysokości oraz obrotu ekranu o 90 stopni. Wśród udogodnień dla użytkownika znajdziemy takie rozwiązania jak: Adaptive-Sync, LowBlue Mode, EasyRead, Flicker Free oraz Kensington Lock. Sugerowana cena monitora to 939 zł.

Port USB-C w monitorze

Dla użytkowników nowych komputerów ważną informacją jest, że ekran wyposażono w port USB-C. Dzięki niemu będzie można ładować komputer z mocą 65 W. Mamy również aż cztery porty USB 3.2, a także złącza HDMI, VGA, DisplayPort 1.2 oraz wejście i wyjście audio.

Monitor pojawi się w sprzedaży w tym miesiącu.

Oficjalna strona ekranuwww.philips.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy