^
hahnel

Wyjątkowy kabel – Hähnel FLEXX 3-IN-1

Przemysław Marczyński

13 stycznia 2020

Wypatrywałem nowego iPhone’a z USB-C. Nie żebym był wielkim zwolennikiem tego złącza, doceniał jego kształt czy możliwości transferu danych. Chciałem telefon z nową wtyczką z jednego powodu – zmniejszenia ilości kabli w podróży. Dziś muszę brać ze sobą przynajmniej przewód do laptopa, Apple Watcha i telefonu. Jeśli pracuję z dźwiękiem, dochodzi do tego konieczność ładowania sprzętu rejestrującego audio. Pakowanie tych wszystkich niezbędnych akcesoriów było mocno dokuczliwe. Na szczęście: było, bo przewód Hähnel Flexx wybawił mnie z opresji i uwolnił od nadmiaru złącz.

Jeden wytrzymały przewód. Trzy niezbędne końcówki

Flexx to jeden przewód i trzy końcówki. Posiada złącza: Lightning, USB-C i micro-USB. Z łatwością pozwala na ładowanie laptopa, zasilenie iPhone’a oraz aparatu ze „starym USB”. Odpowiednie dopasowanie końcówki wymaga od nas nałożenia na micro-USB jednego z dwóch złącz przymocowanych na gumowych końcówkach. To rozwiązanie pozwala na niebywałą żywotność kabla, dzięki czemu nie musimy obawiać się urwania nasadek. Sam kabel również został wykonany z wytrzymałej plecionki.

Producent gwarantuje, że można na nim zawiesić 20 kilogramów. Nie sądzę, że będziemy próbować tak ekstremalnych wyzwań. Raczej poddamy przewód nieustannym wygięciom. I tu pomimo wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne przewód jest bardzo elastyczny. Przy samych końcówkach, które są najbardziej narażone na uszkodzenia (najczęściej pękają podczas użytkowania zwykłych kabli), są wysoko nałożone gumowe uszczelnienia chroniące przed pęknięciem. Te wszystkie elementy sprawiają, że przewód wygląda bardzo solidnie i daje pewność działania nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Niezbędnik w podróży

FLEXX to jedno z podstawowych akcesoriów, jakie warto zabrać ze sobą w podróż. Zamiast kilku przewodów ten jeden pozwoli nam uzyskać więcej miejsca w plecaku. Elegancko zwinięty i spięty gumową opaską będzie praktycznie niezauważalny. Chociaż trudno przejść obok niego obojętnie, bo kolory, w jakich został wyprodukowany, skutecznie przyciągają wzrok. Ma to nie tylko walor estetyczny, ale pozwoli nam łatwo wypatrzyć go wśród innych akcesoriów. Niewątpliwym atutem jest również długość kabla. Dwa metry w zupełności wystarczą na swobodne ładowanie telefonu na lotnisku lub innym miejscu z ograniczonym dostępem do gniazdka.

Sam codziennie zmagam się z irytującą rzeczywistością nadmiaru złącz. Hähnel FLEXX 3-IN-1 jest świetnym pomysłem na irytujący problem żonglowania przewodami. Nienaganna jakość wykonania i świetny wygląd to kolejne atuty tego doskonałego akcesorium.

Nazwa: Hähnel FLEXX 3-IN-1
Cena: 169,00 zł
WWW: www.hahnelusa.com
Ocena: 4/5

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Mariusz

  A czy takim kablem można ładować kilka różnych urządzeń róznocześnie korzystając z jego kilku końcówek ?

  • 3w1

   Nie można – te dwie dodatkowe końcówki to są nakładki na microUSB.

   To o co pytasz jest możliwe np. w kablach Baseus USB 3w1 – łatwo znaleźć na allegro.