^

Nowy monitor dla fotografów BenQ PhotoVue SW321C

Redakcja

13 stycznia 2020

Producent monitorów Benq walczy o pozycję na rynku profesjonalnych monitorów graficznych. Tym razem zaprezentował kolejny monitor dla fotografów – model PhotoVue SW321C. To sprzęt wyposażony w 32-calową matową matrycę IPS 4K UHD z funkcją AQCOLOR i Screen-to-Photo Print Colors. Pozwala na sprzętową kalibrację oraz posiada certyfikaty CalMAN i Pantone.

Jako flagowy monitor do profesjonalnej obróbki zdjęć, SW321C dysponuje technologią AQCOLOR i zapewnia 99% pokrycia Adobe RGB, 95% DCI-P3 / Display P3 i 100% pokrycie przestrzeni kolorów sRGB. Sam panel monitora pozwala na zmniejszenie odbić i olśnień, co daje efekt podobny do papieru, a w połączeniu z funkcją Paper Color Sync, zapewnia zgodność kolorów obrazu na ekranie z wydrukiem zdjęcia na papierze. Producent twierdzi, że połączenie technologii AQCOLOR, równomiernej jasności i wierności prezentacji kolorów na całym ekranie z możliwościami kalibracji czynią z SW321C doskonałe narzędzie do organizacji stanowiska do obróbki zdjęć od selekcji i edycji, po prezentacje i druk. Funkcja GamutDuo w SW321C umożliwia jednoczesne oglądanie na ekranie tego samego obrazu w dwóch różnych przestrzeniach kolorów, takich jak Adobe RGB i sRGB.Monitor dysponuje 10-bitową głębią kolorów i 16-bitową tabelą przyporządkowania kolorów (3D LUT), które zapewniają kolory z dokładnością Delta E≤2. SW321C posiada również wbudowaną sprzętową kalibrację kolorów, potrzeby jest jedynie zgodny kalibrator np. X-Rite i1.

Co ważne. Monitor Benq natywnie obsługuje nieskompresowane 10-bitowe formaty wideo 4:4:4 lub 4:2:2 i 4:2:0, a także standardy HDR10 i HLG szerokiej rozpiętości tonalnej materiałów wideo co sprawia, że staje się również bardzo uniwersalnym urządzeniem w rękach amatora produkcji wideo.

Na koniec warto wspomnieć, że do nowego Benq dołączony jest przełącznik funkcji monitora o nazwie Hotkey Puck G2. Ma on pięć klawiszy i pokrętło – zaprojektowano go, tak by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta, zwiększając efektywność i wygodę pracy.


Benq SW321C jak każdy profesjonalny monitor jest również wyposażony w stojak z regulacją wysokości i odpinany, profesjonalny kaptur osłaniający ekran przed światłem bocznym. Możemy go podłączyć do komputera między innymi za pomocą Gniazda USB-C, które umożliwia za pomocą jednego kabla przesyłać dane, wideo i audio oraz zasilać podłączony nim laptop.

monitor dla fotografów BenQ PhotoVue SW321C
Wygląda na to, że jest to bardzo ciekawa propozycja dla entuzjastów fotografii (i nie tylko), zwłaszcza że cena nie jest bardzo wygórowana.

W Polsce BenQ SW321C dostępny będzie już od lutego 2020 r. w sugerowanej cenie detalicznej 7699 zł. Gwarancje door-to-door przewidziano na 36 miesięcy.

Więcej informacji: https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/photographer/sw321c.html

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy