^
Billy Crudup nagrodzony

Billy Crudup z „The Morning Show” nagrodzony

Jaromir Kopp

13 stycznia 2020

No i w końcu mamy pierwszą nagrodę dla produkcji Apple i to bardzo zasłużoną. Choć nie powiodło się przy Złotych Globach, to krytycy docenili rolę Billego Crudupa w jednym z „flagowych” seriali TV+.

Critics Choice Awards 2020 goes to…

Billy Crudup i jego postać, choć drugoplanowa naprawdę dużo wnosi do serialu. Choć należy przyznać, że dostał bardzo ciekawą rolę i to też ułatwiło mu zadanie. Jednak nawet najlepszy scenariusz można położyć kiepską lub niepasującą do roli grą. W tym przypadku Crudup wydusił z roli wszystko, co należy.

Jego rolę dostrzegli jurorzy Critics Choice Awards. Jako jedyny rodzynek reprezentujący produkcje Apple, otrzymał nominację i wygrał, a konkurencję w kategorii „drugoplanowa rola męska w serialu dramatycznym” miał silną:

 • Asante Blackk „This Is Us”
 • Asia Kate Dillon „Billions”
 • Peter Dinklage „Game of Thrones”
 • Justin Hartley „This Is Us”
 • Delroy Lindo „The Good Fight”
 • Tim Blake Nelson „Watchmen”

Nagroda cieszy, bo Billy Crudup zawsze ożywiał akcję lub wprowadzał element niepewności, gdy tylko się pojawiał w kadrze. Mam nadzieję, że w drugim sezonie „The Morning Show” będzie go więcej i zachowa on tak dobrą formę.

Film z podziękowań, które wygłosił podczas wręczenia nagrody, można zobaczyć na YouTube.

Źródło: Critics’ Choice Awards

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Alicja

  „nie powiodło się przy Złotych Globach”
  To raczej był wypadek, że to coś tam się zanlazło☝️

 2. Oprah

  O co chodzi z tą historią z Oprah?

 3. f-16

  Apple idzie jak burza! Cieszysz się ze Apple TV ma nagrodę dla JEDNEGO DRUGOPLANOWEGO aktora. Człowieku…