^

ibi – nowa marka SanDisk oraz inne nowości

Przemysław Marczyński

8 stycznia 2020

Western Digital właściciel firmy SanDisk zaprezentował nowości, jakie w tym roku zagoszczą na rynku. Wśród premier znajdziemy  nową markę – ibi – urządzenie do zarządzania zdjęciami i filmami oraz nowe urządzenia wspierające złącze USB-C.

ibi – marka urządzeń SanDisk do zdjęć i filmów

Nowe urządzenie ibi to inteligentna chmura oferująca użytkownikom zarządzanie zdjęciami i filmami. Do najważniejszych cech należą:

  • Aplikacja mobilna pozwalająca użytkownikom połączyć się ze swojego telefonu w celu wykonania automatycznego backupu – intuicyjny interfejs ułatwia łatwe zebranie, organizowanie i prywatne udostępnianie multimediów.
  • Możliwość agregowania plików z różnych źródeł, w tym m.in. laptopów, nośników USB, serwisów społecznościowych i platform chmurowych – wszystkie dane są przechowywane na ibi z możliwością przeglądania z poziomu aplikacji.
  • 1TB pojemności

Data premiery na rynku Europejskim nie jest jeszcze znana.

Nowy pendrive o pojemności 1TB i złączem USB-C

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe to urządzenie posiadające dwa porty USB. Możemy używać go z portami USB-C oraz USB-A. Metalowa, niewielka obudowa świetnie nadaje się do noszenia z pękiem kluczy. Urządzenie pojawi się w pierwszym kwartale.

SSD SanDisk o pojemności 8TB

Western Digital zaprezentował również dysk o wyjątkowej pojemności 8TB. Jest to jak dotychczas najbardziej pojemny dysk kieszonkowy w historii firmy. Nośnik wykorzystuje technologię SuperSpeed USB 20Gbps do przesyłania danych.

Strona Western Digitalwww.westerndigital.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Artur

    Dziekuje za info