^
Rolety Ikea FYRTUR

Rolety od Ikei w HomeKit później, tradycji stało się zadość

Jaromir Kopp

9 grudnia 2019

Gotowe certyfikowane domowe rolety o przystępnych cenach, działające z HomeKit są niemal nie do zdobycia. Nawet i bez wymogu zgodności z HomeKit nie jest zbyt łatwo coś wybrać. Dlatego zapowiedzi Ikei dotyczące FYRTUR i KADRILJ z przełomu 2018/2019 bardzo nas ucieszyły.

HomeKit w FYRTUR i KADRILJ na początku przyszłego roku

Taka odpowiedź padła na oficjalnym kanale wsparcia Ikei na Twitterze, więc można ją uznać za w miarę wiążącą przynajmniej w jednym kierunku. Nie ma co się spodziewać wsparcia dla HomeKit w tym roku, ale można mieć nadzieję, że gdzieś na początku, wiosną lub oby do wakacji 2020, Ikea poradzi sobie oprogramowaniem i certyfikacją u Apple.

Niestety opóźnienia związane z HomeKit są już, parafrazując wystąpienia szefów Apple „wpisane w DNA Ikei”.

Jak już pisałem we wstępnie rolety FYRTUR i KADRILJ nie mają zbytniej konkurencji, a bez wsparcia dla HomeKit, po trudach pierwszego sparowania i uruchomienia z aplikacją IKEA Smart, działają sprawnie i są wygodne. Mniej cierpliwi mogą szukać rozwiązań „HomeBridge’owych”, które pozwalają na amatorskie spięcie rolet od Ikei z HomeKit, jednak nie jest to łatwe zadanie.

Pocieszające jest to, że choć zawsze nowe funkcje zgodności z HomeKit się w Ikei opóźniały, to w końcu były wprowadzane, a obietnice spełniane z mniejszym lub większym opóźnieniem.


Szukasz prezentu dla użytkownika komputera Apple Mac? Chcesz pogłębić swoją wiedzą na temat macOS? Sprawdź najnowszą książkę z serii Proste Poradniki macOS Catalina!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy