^
Netatmo HomeKit Secure Video

Kamera Netatmo jako druga zgodna z HomeKit Secure Video

Jaromir Kopp

2 grudnia 2019

Czerwcowe obietnice, które padły podczas WWDC, a dotyczące HomeKit pomału się spełniają, przynajmniej jeżeli chodzi o kamery. Jako pierwsza zgodność z Secure Video wdrożyła, choć w wersji beta firma Logitech w swoich kamerach Circle 2. Teraz nadchodzi czas na Netatmo.

Netatmo Smart Indoor Camera zgodna z Secure Video

Sprostowanie: Niestety HSV dla Netatmo jest nadal w wersji beta. Oficjalnie oprogramowane nie zostało jeszcze udostępnione. Trwają jedynie testy wersji beta, na które należy się zapisać. Jeżeli ktoś „otrzymał” aktualizację, to albo zapomniał, że jest zapisany w programie testów, albo nastąpiła jakaś pomyłka. Tak czy siak, oprogramowanie zgodne z HomeKit Secure Video pojawi się dla Netatmo niebawem.

Netatmo nie wymusza rezygnacji z aplikacji firmowej i oferowanych w niej dodatkowych funkcji tak jak w becie Logi Circle 2.

Kamerę NETATMO WELCOME (Netatmo Smart Indoor Camera) jeszcze do dzisiejszego wieczora (2 grudnia 2019) można zamówić z dużym czarnopiątkowym upustem (25%) w ThinkStore.

Netatmo HomeKit Secure Video w aplikacji Dom

Pojawienie się niebawem, zapowiadanego nowego oprogramowania HomeKit, znacznie zwiększa jej atrakcyjność, łatwość użytkowania i prywatność danych, bo o to w rozwiązaniach zastosowanych w HomeKit chodzi.

HomeKit Secure Video

Przypomnę, że HomeKit Secure Video pozwala użytkownikom HomeKit, którzy mają Centrum akcesoriów (Apple TV HD lub 4k, iPad lub HomePod) oraz posiadają wykupiony plan iCloud 200 GB lub 2 TB na wykrywanie zdarzeń i ich zapis na serwerach Apple. Wymagane jest też oprogramowanie w wersjach 13.2 na urządzeniach i Centrum akcesoriów. HomeKit rozpoznaje i zależnie od ustawień zapisuje zdarzenia osobno dla ruchu (nieokreślonego), postaci, zwierząt i pojazdów. Miejsce zajęte przez klipy nie jest wpisane w pojemność iCloud i są one przechowywane przez 10 dni. Dla planu iCloud 200 GB można zapisywać z jednej kamery, a dla 2 TB z pięciu. Dane są szyfrowane kluczem użytkownika zapisanym w jego urządzeniach i Apple nie jest w stanie ich odczytać.

Więcej o HomeKit Secure Video.

Zdjęcie ekranu aplikacji Dom pochodzi z grypy HomeKit na Facebooku.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy