^
Apple Tile zestaw

Lokalizatory od Apple? Prawie…

Jaromir Kopp

26 listopada 2019

Lokalizator od Apple miał być tuż za rogiem. Informacje o nim wyciekały z wielu źródeł i znajdowały potwierdzenie w kodzie kolejnych systemów. Jednak w Apple Store nadal można było kupić lokalizatory Tile. Do niedawna.

Tile niknęło z Apple Store

Choć jeszcze niedawno lokalizatory Tile można było nabyć w Apple Store również on-line, to teraz pozostały po nich tylko ślady w Google.

Wygląda na to, że Apple robi w końcu miejsce pod własne lokalizatory, których wyczekujemy już w zasadzie od kilku miesięcy.

Od Tile mają się różnić tym, że poza Bluetooth, mają do lokalizowania wykorzystywać znacznie precyzyjniejszą transmisję UWB na mniejsze odległości. Niestety z tej precyzyjniejszej funkcji będą mogli skorzystać jedynie użytkownicy iPhone’ow 11 i nowszych, ponieważ one są wyposażone w układ U1 pozwalający na taką łączność. Na razie jest lub będzie) on używany do szybszej i to kierunkowej transmisji AirDrop.

Lokalizator Apple ma być obsługiwany za pomocą aplikacji „Lokalizator”, w której kodzie odnaleziono grafiki i teksty związane z breloczkami do lokalizacji od Apple.

Niestety zniknięcie „konkurencji” nie daje pewności, że niebawem lokalizatory Apple pojawią się w sprzedaży, choć zwiększają tego prawdopodobieństwo. Jak myślicie… zdążą przed gwiazdką?

Apple Tile

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Tile

  Ciekawe dlaczego Tile jest/był tak słabo oceniany (piszę na podstawie screen’a z jedną gwiazdką).

 2. Artur

  Posiadałem i używałem Tyle, obecnie korzystam z TrackR, lepsza apka i wymienne baterie. Ciekaw jestem z lokalizatorów Apple.

  • Paweł Nyczaj

   Tile Pro i Tile Mate mają wymienne baterie. Tylko najmniejszy, Tile Slim nie ma wymiennej baterii. Używam Tile Pro, ale czekam na lokalizator od Apple. Zawsze o jedną apkę mniej, bo lokalizator od Apple skorzysta z wbudowanej apki Lokalizator

 3. Bartek

  Wydaje mi się, że produkty Tile zniknęły z Apple Store raczej przez bardzo złe opinie na temat tych produktów oraz jakości wsparcia oferowanego przez producenta (https://www.trustpilot.com/review/thetileapp.com).

  • Paweł Nyczaj

   Może jednak coś jest na rzeczy, skoro deweloperzy namierzyli ślady lokalizatora w betach iOS. Możliwe więc, że jest on jednak planowany, bo nie sądzę, że Apple dla zabawy wprowadzałoby wpisy odnoszące się do lokalizatora

   • Bartek

    Ale ja nigdzie nie napisałem, że lokalizatora od Apple nie będzie. 😉

    • Paweł Nyczaj

     Przy okazji zwracam uwagę, że w sklepie Apple zdarzają się czasem produkty firm trzecich ogólnie mówiąc mniej udane i przepłacone. Mam na myśli takie produkty jak np. Twelve Soutch PlugBug, czyli nakładkę na zasilacz Apple dodającą porty USB. PlugBug jest drogi i wymienne wtyczki do gniazdka są trochę inne, niż te od Apple. W sumie lepiej kupić praktyczniejszy zasilacz z portem Power Delivery. Podobnie jest z oferowaną w amerykańskim sklepie Apple fajną technicznie szczoteczką Colgate Connect (szczoteczka Kolibree Ara przemalowana na Colgate), do której jednak w Polsce praktycznie nie sposób zdobyć końcówek, a w USA sklep Apple oferuje je w mocno zawyżonej cenie