^

Mac Pro już w produkcji

Przemysław Marczyński

21 listopada 2019

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, że nowy Mac Pro istnieje to spieszę rozwiać te niepokojące myśli. Pierwsze komputery już zjeżdżają z linii produkcyjnej i wcale nie wykluczone, że w tym roku je zobaczymy. Ten znamienity fakt został odnotowany na spotkaniu w nowej fabryce Apple w Austin. W pierwszych dniach funkcjonowania nowego kompleksu Apple zaproszono prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Obecne kamery Fox Business uchwyciły jak powstają nowe komputery Apple.

Tak prezentuje się produkcja nowych Maców Pro

Nowy kampus Apple w Austin

Apple zainwestowało w powstanie nowej fabryki, w której produkowany jest Mac Pro jeden miliard dolarów. Na powierzchni 3 milionów metrów kwadratowych będzie można pomieścić domy 5000 pracowników. Możliwości rozbudowy fabryki pozwolą na zwiększenie tych miejsc do 15 tysięcy osób. W samym Austin w Texasie Apple zatrudnia około 7000 pracowników. Firma mocno angażuje się w regionie otwierając nowe szkoły i edukując młodzież w programowaniu Swift.

Mac Pro z USA

Apple chwali się tym, że nowy Mac Pro jest produktem amerykańskim. I słowa te nabierają zupełnie nowego znaczenia, bo nie tylko projekt powstał w Kalifornii, ale ogromna część elementów tego komputera również pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Na linię produkcyjną nowego Maca Pro w Austin wydano ponad 200 milionów dolarów. Każdy komputer musi przejść drogę ponad 300 metrów na taśmach montażowych. Do produkcji komputera Apple korzysta z 9000 dostawców we wszystkich 50 stanach, a Mac Pro zawiera komponenty od firm mających swoje siedziby w 19 stanach.

I na koniec przygaszę delikatnie zapędy nabywcze nowego Mac Pro. W grudni faktycznie trafi on do pierwszych klientów, ale tylko w Stanach Zjednoczonych. Przypomnę tylko, że nowy Mac Pro ma kosztować ponad 23 tysiące złotych, w najniższej konfiguracji. Gdybyście zatem chcieli wydać taką sumę na komputer to… jeszcze nie teraz.

Poniżej znajdziecie materiał wideo ze spotkania prezydenta w fabryce Apple.

Witryna Mac Prowww.apple.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. JonSlawo

    Na zdjęciu Trump jak Kim. Mam nadzieję, że nie udziela rad co włożyć do środka

    • Przemysław Marczyński

      Sam miałbym taką minę widział tego Mac Pro pewnie 🙂

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Mac Pro i Pro Display XDR, znamy termin rozpoczęcia sprzedaży - […] Mac Pro w amerykańskim zakładzie w Teksasie trwa w najlepsze, mogliśmy się przekonać podczas transmisji z wizytacji prezydenta Trumpa…