Wybierz Strona

Trump zobaczy jak powstają nowe Mac Pro

Trump zobaczy jak powstają nowe Mac Pro

  • 0
  • 18.11.2019
Jaromir Kopp

Po serii przecieków pochodzących ze środowisk związanych z Apple pojawiło się oficjalne potwierdzenie ze sfer rządowych. W środę Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi fabrykę Apple w Austin (stan Teksas). To w niej są produkowane nowe Mac Pro.

Wygrana walka o ulgi celne dla Mac Pro

Początkowo Apple chciał produkować nowe Mac Pro poza granicami USA. Związane to było z wojną handlową USA – Chiny i cłami na niektóre potrzebne do budowy Mac Pro komponenty.

Jednak jak to określił Trump, Cook był na tyle sprytny, aby zadzwonić i porozmawiać o taryfach celnych, gdy stały się one problemem. W ten sposób Apple uzyskało ulgi na import koniecznych do produkcji Mac Pro w USA podzespołów.

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej Apple, nowe Mac Pro, trafią do sprzedaży w grudniu, czyli obiecywany jesienny termin premiery będzie spełniony.

Wizytacja Trumpa w środę

W środę prezydent Trump będzie wizytował fabrykę w Teksasie, w której już wcześniej były produkowane poprzednie wersje Mac Pro. Pomimo że Mac Pro nie znajduje się w grupie najbardziej dochodowych sprzętów Apple, bo te są nadal produkowane głównie w Chinach (choć coraz częściej w innych dalekowschodnich krajach), układ zawarty pomiędzy Apple a rządem USA jest korzystny dla obu stron wizerunkowo i biznesowo.

W tle wizyty trwają działania związane z intensywną kontrolą antymonopolową, której Apple jak na razie uniknęło, a z którą zmagają się niektórzy z jej rywali, jak Amazon i Google.

Cook na prezydenta?

Źródło: CNBC 

Zdjęcie z fabryki: Apple

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!