^
Fabryka Mac Pro w Austin

Trump zobaczy jak powstają nowe Mac Pro

Jaromir Kopp

18 listopada 2019

Po serii przecieków pochodzących ze środowisk związanych z Apple pojawiło się oficjalne potwierdzenie ze sfer rządowych. W środę Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi fabrykę Apple w Austin (stan Teksas). To w niej są produkowane nowe Mac Pro.

Wygrana walka o ulgi celne dla Mac Pro

Początkowo Apple chciał produkować nowe Mac Pro poza granicami USA. Związane to było z wojną handlową USA – Chiny i cłami na niektóre potrzebne do budowy Mac Pro komponenty.

Jednak jak to określił Trump, Cook był na tyle sprytny, aby zadzwonić i porozmawiać o taryfach celnych, gdy stały się one problemem. W ten sposób Apple uzyskało ulgi na import koniecznych do produkcji Mac Pro w USA podzespołów.

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej Apple, nowe Mac Pro, trafią do sprzedaży w grudniu, czyli obiecywany jesienny termin premiery będzie spełniony.

Wizytacja Trumpa w środę

W środę prezydent Trump będzie wizytował fabrykę w Teksasie, w której już wcześniej były produkowane poprzednie wersje Mac Pro. Pomimo że Mac Pro nie znajduje się w grupie najbardziej dochodowych sprzętów Apple, bo te są nadal produkowane głównie w Chinach (choć coraz częściej w innych dalekowschodnich krajach), układ zawarty pomiędzy Apple a rządem USA jest korzystny dla obu stron wizerunkowo i biznesowo.

W tle wizyty trwają działania związane z intensywną kontrolą antymonopolową, której Apple jak na razie uniknęło, a z którą zmagają się niektórzy z jej rywali, jak Amazon i Google.

Cook na prezydenta?

Źródło: CNBC 

Zdjęcie z fabryki: Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy