^
AirPods Pro

Słuchawki z wyciszeniem okiem analityków Statista

Jaromir Kopp

7 listopada 2019

Słuchawki AirPods Pro są na rynku już od tygodnia, a opinie użytkowników i recenzentów są bardzo pozytywne. Jakość dźwięku jest wg ocen bardzo dobra, poziom wyciszenia zdecydowanie zadowalający, a dodatkowe funkcje jak „przepuszczanie” przydatne. Niektórzy użytkownicy przechodzący z modeli „nie pro” skarżą się jedynie na zmiany w obsłudze, do których trzeba przywyknąć.

Są tańsze i droższe alternatywy

Na razie nie wiadomo i raczej nie można na to liczyć, czy wersja Pro nie ma znanego z AirPods problemu baterii. Wielu użytkowników twierdzi, że te jednak dość drogie słuchawki po 2 latach przestają się nadawać do użytku z racji zużycia ogniw. Na tę informację będziemy musieli jakiś czas poczekać.

Na szczęście nie są to jedyne słuchawki tego typu, choć żadne inne nie oferują takiego komfortu pracy ze sprzętem Apple i szybkości parowania oraz przełączania pomiędzy urządzeniami. Oto zestawienie przygotowane przez analityków Statista. Oddajmy im głos.

Apple po cichu (bez zamierzonej gry słów) wprowadzając wyciszającą wersję „Pro” swoich niezwykle popularnych słuchawek AirPods, z pewnością rozgrzało konkurencję na rynku słuchawek zwłaszcza słuchawek z redukcją szumów. Dostępne już od tygodnia, Airpods Pro spotkały się z entuzjastycznymi opiniami, ponieważ większość komentatorów chwaliła, jak Apple rozwiązało większość męczących problemów, które ludzie mieli ze zwykłymi AirPods.

W cenie 249 USD bezprzewodowa słuchawka Apple „Pro” jest o 90 USD droższa w porównaniu do zwykłych słuchawek AirPod, które zaczynają się od 159 USD i są już przez wielu uważane za zbyt drogie. Chociaż z pewnością jest dyskusyjne, czy warto wydać 249 USD na parę słuchawek, ostatecznie jest to kwestia osobistego gustu i budżetu.

Jak pokazuje poniższa tabela, słuchawki z redukcją szumów zazwyczaj mają swoją cenę. Chociaż istnieją tańsze alternatywy dla najnowszej oferty Apple, wyższej klasy słuchawki z redukcją szumów od liderów rynku, Bose i Sony, mogą z łatwością osiągnąć 400 USD.

Słuchawki z wyciszeniem okiem analityków Statista

Link do źródła: Statista „Cena ciszy”

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy