^
apple homepod mini siri pl

Nareszcie! Właściwa aktualizacja HomePod’a jest już dostępna

Przemysław Marczyński

31 października 2019

To nie był łatwy czas dla użytkowników HomePod’a. Razem z aktualizacją iOS 13.2 pojawiła się również dedykowana odsłona dla głośnika od Apple. Niestety, okazało się szybko, że aktualizacja ta zamienia w cegłę dużą część urządzeń. Sprawa jest o tyle trudna, że dla użytkowników w Polsce praktycznie nie ma ratunku w takiej sytuacji. Dobiegły mnie informację, że polskie wsparcie Apple umywa ręce od pomocy w przypadkach tej usterki. Powód jest prozaiczny – ten sprzęt nie jest dostępny oficjalnie w Polsce. Normalną procedurą jest wymiana sprzętu po wgraniu nieszczęsnej wersji systemu.

Rozwiązany problem HomePod’a

homepod-ios13-2-1

Na rozwiązanie problemu musieliśmy czekać trzy dni. Jest już dostępna łata w wersji 13.2.1. Przetestowałem na swoim urządzeniu i potwierdzam, że działa.

Znów rzucę morałem na końcu wpisu – „Nie spieszmy się z aktualizacjami, one mogą poczekać”. Ja miałem szczęście. Próba aktualizacji mojego HomePod’a kończyła się kręcącym kółkiem przygotowania do pobierania aktualizacji. Na szczęście zbyt późno kliknąłem przycisk uaktualniania i Apple zdążyło wycofać wersję iOS 13.2 dla HomePod’a. Pośpiech jak widać nigdzie nie jest wskazany, tym bardziej w świecie Apple 🙂

Więcej o HomePodwww.apple.com/homepod

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. tom

  Całe apple. Każdy update to przygoda nie do pozazdroszczenia… Dawno już straciłęm pewność że ich produkty „po prostu działają”. Na szczęscie po tyłku dostali tylko fanatycy którzy kupili urządzenie niewspierane, bez j polskiego…

  Odpowiedz
 2. Marcin

  Mnie natomiast aktualizacja do wersji 13.2 przeszła bezproblemowo i HomePod działa.

  Odpowiedz
 3. sebastian

  A masz glosnik „AwayPrzemek” ?:)

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *