^
iOS iPadOS tvOS HomePod

iOS 13.2, iPadOS 13.2, tvOS 13.2 i HomePod 13.2 już dostępne

Jaromir Kopp

28 października 2019

Dawno nie było aktualizacji, prawda? Dlatego, aby dostarczyć trochę wrażeń tym, którzy nie czekali na słuchawki w pudelku po Tik-Takach, Apple udostępnił aktualizację aż czterech systemów.

Poprawki, poprawki i nowe emotki, a dla posiadaczy „jedenastek” Deep Fusion

Tym razem nie skończyło się na pośpiesznych poprawkach. W aktualizacji dodano dość ważne funkcje nie tylko dla iPhone’ów 11 (Pro). Poprawiono aplikację Dom, dając wybór, czy chcemy wybrane akcesoria widzieć po staremu, jako osobne kafelki lub zgrupowane w akcesoria. Dodano też informacje i wybór ustawień dotyczących prywatności w Siri. Jeszcze jednym udoskonaleniem Siri są zapowiedzi, które można włączyć, jeżeli się jest szczęśliwym posiadaczem AirPods 2 lub 3-generacji. Kolejnym udoskonaleniem jest łatwiejsze kasowanie aplikacji wprost z menu Taptic (3D) Touch.

HomePod z iOS 13.2 dostarcza też spory pakiet nowych funkcji, w tym znów dla użytkowników HomeKit (obsługa Skrótów w automatyzacjach i sterowanie odtwarzaniem ze scen). Ponadto HomePod nabrał zdolności do rozpoznawania głosów różnych członków rodziny, zyskał Handoff dla muzyki, podcastów i połączeń telefonicznych oraz relaksujące dźwięki otoczenia z automatycznym wyłączeniem.

Aktualizacje znajdziecie w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia. Na Apple TV HD i 4k należy wejść w Ustawienia > System > Uaktualnienia.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. pawciu

    W końcu jest Deep Fusion. Nie pojmuję co za magię Apple odstawiło, że wychodzą tak doskonałe zdjęcia.

  2. Krzysztof

    Deep Fusion wymiata i zostawia inne telefony w tyle. Ciekawe kiedy zrobią test na DxO