Wybierz Strona

Netatmo aktualizuje kolejne urządzenie do HomeKit

Netatmo aktualizuje kolejne urządzenie do HomeKit

Firma Netatmo konsekwentnie aktualizuje swoje produkty dla środowiska HomeKit – rozwiązania inteligentnego domu od Apple. Tym razem aktualizacja dotyczy Inteligentnych Stacji Pogodowych. Od tej pory wszystkie mierzone parametry powietrza będzie można odczytać w aplikacji Dom obecnej natywnie zarówno pod macOS jak również iOS.

Które urządzenia otrzymają aktualizację?

Nowe oprogramowanie będzie wdrażane dla urządzeń wyprodukowanych od października 2016 roku. Pierwsze stacje pogodowe otrzymały uaktualnienie oprogramowania już wczoraj. Cały proces dostosowywania urządzeń pod HomeKit potrwa kilka tygodni.

Co daje integracja z HomeKit

Od teraz informację o pogodzie monitorowanej przez urządzenia Netatmo będzie można sprawdzić bezpośrednio w aplikacji Dom. Użytkownicy mogą również pytać Siri o warunki panujące w domu lub na zewnątrz. Chociaż asystę głosowy Siri nie działa w języku polskim to nie przeszkadza wydać mu komendę „Hey Siri, what is the temperature in the garden?” Żeby dowiedzieć się o warunkach pogodowych w naszym ogrodzie. Użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane scenariusze, łącząc na różne sposoby Inteligentną Stację Pogodową z innymi inteligentnymi rozwiązaniami w domu. Dzięki pomiarowi stężenia dwutlenku węgla, można np. utworzyć scenariusz, w którym światła włączają się po wykryciu zbyt wysokiego poziomu CO₂ i gasną, gdy wróci on do normy.

Kolejne urządzenie Netatmo z HomeKit

Inteligentna Stacja Pogodowa to kolejne urządzenie Netatmo, które zintegrowano z HomeKit. Pozostałe rozwiązania producenta wspierające ekosystem Apple to Inteligentne Kamery, Inteligentny Czujnik Dymu, Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach, Inteligentny Termostat i Inteligentne Głowice Netatmo. Domyślnie wszystkie produkty firmy mają otrzymać integrację z HomeKit.

Inteligentna Stacja Pogodowa Netatmokosztuje 749,99 zł
Oficjalna strona produktu – www.netatmo.com

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Komentarz

  1. 456

    749,99 i żeby sprawdzić temperaturę to trzeba odpalać telefon. Żeby miało chociaż mały LCD… Trochę bez sensu, ale znajdą się pelikany co to łykną.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!