^

Netatmo aktualizuje kolejne urządzenie do HomeKit

Przemysław Marczyński

23 października 2019

Firma Netatmo konsekwentnie aktualizuje swoje produkty dla środowiska HomeKit – rozwiązania inteligentnego domu od Apple. Tym razem aktualizacja dotyczy Inteligentnych Stacji Pogodowych. Od tej pory wszystkie mierzone parametry powietrza będzie można odczytać w aplikacji Dom obecnej natywnie zarówno pod macOS jak również iOS.

Które urządzenia otrzymają aktualizację?

Nowe oprogramowanie będzie wdrażane dla urządzeń wyprodukowanych od października 2016 roku. Pierwsze stacje pogodowe otrzymały uaktualnienie oprogramowania już wczoraj. Cały proces dostosowywania urządzeń pod HomeKit potrwa kilka tygodni.

Co daje integracja z HomeKit

Od teraz informację o pogodzie monitorowanej przez urządzenia Netatmo będzie można sprawdzić bezpośrednio w aplikacji Dom. Użytkownicy mogą również pytać Siri o warunki panujące w domu lub na zewnątrz. Chociaż asystę głosowy Siri nie działa w języku polskim to nie przeszkadza wydać mu komendę „Hey Siri, what is the temperature in the garden?” Żeby dowiedzieć się o warunkach pogodowych w naszym ogrodzie. Użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane scenariusze, łącząc na różne sposoby Inteligentną Stację Pogodową z innymi inteligentnymi rozwiązaniami w domu. Dzięki pomiarowi stężenia dwutlenku węgla, można np. utworzyć scenariusz, w którym światła włączają się po wykryciu zbyt wysokiego poziomu CO₂ i gasną, gdy wróci on do normy.

Kolejne urządzenie Netatmo z HomeKit

Inteligentna Stacja Pogodowa to kolejne urządzenie Netatmo, które zintegrowano z HomeKit. Pozostałe rozwiązania producenta wspierające ekosystem Apple to Inteligentne Kamery, Inteligentny Czujnik Dymu, Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach, Inteligentny Termostat i Inteligentne Głowice Netatmo. Domyślnie wszystkie produkty firmy mają otrzymać integrację z HomeKit.

Inteligentna Stacja Pogodowa Netatmokosztuje 749,99 zł
Oficjalna strona produktu – www.netatmo.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. 456

  749,99 i żeby sprawdzić temperaturę to trzeba odpalać telefon. Żeby miało chociaż mały LCD… Trochę bez sensu, ale znajdą się pelikany co to łykną.

  • uBlook

   Te stacje pogodowe są już dostępne od 7-8 lat. Obejrzyj sobie mapę, gdzie widać miliony tych urządzeń aktywnych w Europie.
   Jeśli ciebie interesuje tylko temperatura, to kup sobie zewnętrzny termometr. Nie decyduj za kogoś kto ma coś kupować, a co nie. Ja używam tej stacji do rejestrowania zmian w temperaturze w pomieszczeniu oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów, a w razie spadku temperatury automatycznie włącza mi się ogrzewanie. Ale jak sam jesteś pelikan to tobie nic do życia nie jest potrzebne.