Choć równie dobrze może to być smartfon dla nieboszczyków, bo jak nazwać urządzenie, które można odbezpieczyć z zamkniętymi oczami (za to rozwartą paszczą)?
Tak wydaje się wołać Face ID, gdy chcemy odblokować iPhone. Jeżeli nie spojrzymy w ekran (kamerę) iPhone’a to się on nie odblokuje. Zabezpiecza to przed przypadkowym odbezpieczeniem i w wielu przypadkach, gdy będziemy przymuszani do odblokowania. Przypomnę, że w przypadku zagrożenia przymuszeniem, warto użyć funkcji SOS, która natychmiast blokuje biometryczne uwierzytelnianie.
Na filmie zaprezentowanym przez Chrisa Foxa widać, jak odblokowuje on Pixel 4, mając zamknięte oczy i „trupi” wyraz twarzy. Zdecydowanie nie tak powinno działać uwierzytelnianie rysami twarzy. W ten sposób użytkownicy Pixel 4 są narażeni na odblokowanie ich urządzeń, bez ich wiedzy np. podczas gdy śpią.
Przy okazji wpadek z „biometryką”, warto wspomnieć o przypadłości czytnika linii papilarnych w Samsung Galaxy S10’ wg Johna Grubera, który cytuje za BBS przypadek odblokowywania tego smartfona niemal dowolnym palcem.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.