Wybierz Strona

Apple TV dla Roku już w tym roku… a nawet od wczoraj

Apple TV dla Roku już w tym roku… a nawet od wczoraj

  • 0
  • 16.10.2019
Jaromir Kopp

Jak już wiemy, Apple nie chce ograniczyć dostępu do swojego serwisu TV+, ale i innych usług oferowanych przez aplikację Apple TV wyłącznie do swojego sprzętu. Aplikacja Apple TV trafiła już na wiele telewizorów Samsunga i zmierza na odbiorniki LG, Sony i VIZIO. Teraz pojawiła się na urządzeniach Roku.

Roku mało atrakcyjne w Polsce

Niestety, choć urządzenia Roku są tanie, to nie na razie nie mogą zdobyć w Polsce popularności. Wynika to z racji ograniczeń terytorialnych usług i dostępnych na platformie aplikacje. Dodatkowo urządzenia kupione w USA, czy w Wielkiej Brytanii mają inne ograniczenia.

Oficjalny komunikat

Roku, Inc. ogłosiło, że aplikacja Apple TV będzie dostępna na platformie Roku®. Po raz pierwszy użytkownicy Roku mogą dodać aplikację Apple TV za pośrednictwem sklepu Roku Channel Store, aby odkrywać i oglądać filmy, programy telewizyjne i inne, w tym uzyskiwać dostęp do biblioteki wideo iTunes i subskrybować kanały Apple TV bezpośrednio na urządzeniach Roku. Od 1 listopada Apple TV +, środowisko Apple dla oryginalnych programów i filmów największych światowych twórców, będzie dostępny w aplikacji Apple TV na platformie Roku.

„Wraz z pojawieniem się aplikacji Apple TV w Roku, nasi klienci będą mogli cieszyć się jeszcze szerszą gamą ekscytującej rozrywki, w tym oczekiwaną usługą Apple TV+”, powiedział Scott Rosenberg, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Platform Business w Roku. „Roku jest cennym partnerem dla dostawców treści, którzy chcą dotrzeć do dużej i zaangażowanej publiczności, i nie możemy się doczekać, aby udostępnić tę nową opcję użytkownikom Roku”.

Aplikacja Apple TV

Dzięki aplikacji Apple TV na urządzeniach Roku klienci mogą korzystać ze spersonalizowanych rekomendacji programów i filmów; subskrybować bezpośrednio kanały Apple TV i inne, używając ich identyfikatora Apple ID i hasła; przeglądać, kupować lub wypożyczać ponad 100 000 filmów i programów telewizyjnych.

Apple TV+

Od 1 listopada Apple TV+ będzie dostępna w aplikacji Apple TV na Roku, dając użytkownikom dostęp do ekskluzywnych programów, filmów i filmów dokumentalnych najbardziej znanych twórców, w tym Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, JJ Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan, Jon M. Chu i więcej. Użytkownicy Roku mogą subskrybować Apple TV+ bezpośrednio w aplikacji Apple TV na swoich urządzeniach Roku za 4,99 USD miesięcznie w siedmiodniowym bezpłatnym okresie próbnym. Abonenci Apple TV + mogą również oglądać w aplikacji Apple TV na iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch, Mac i inne platformy, w tym internet (https://tv.apple.com). Więcej informacji o Apple TV+ można znaleźć na stronie https://www.apple.com/apple-tv-plus/.

Dostępność

Niestety tu podano złe wieści dla Polaków.

Obsługiwane urządzenia do przesyłania strumieniowego Roku mogą już dziś bezpłatnie dodać aplikację Apple TV. Apple TV+ za pośrednictwem aplikacji Apple TV będzie dostępny w obsługiwanych regionach od 1 listopada. Oprócz Stanów Zjednoczonych aplikacja Apple TV jest dostępna dla użytkowników Roku na następujących rynkach: Argentyna, Kanada, Chile, Kolumbia, Kostaryka, El Salvador, Francja, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama, Peru, Republika Irlandii i Wielka Brytania.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!