^
Apple TV na Roku

Apple TV dla Roku już w tym roku… a nawet od wczoraj

Jaromir Kopp

16 października 2019

Jak już wiemy, Apple nie chce ograniczyć dostępu do swojego serwisu TV+, ale i innych usług oferowanych przez aplikację Apple TV wyłącznie do swojego sprzętu. Aplikacja Apple TV trafiła już na wiele telewizorów Samsunga i zmierza na odbiorniki LG, Sony i VIZIO. Teraz pojawiła się na urządzeniach Roku.

Roku mało atrakcyjne w Polsce

Niestety, choć urządzenia Roku są tanie, to nie na razie nie mogą zdobyć w Polsce popularności. Wynika to z racji ograniczeń terytorialnych usług i dostępnych na platformie aplikacje. Dodatkowo urządzenia kupione w USA, czy w Wielkiej Brytanii mają inne ograniczenia.

Oficjalny komunikat

Roku, Inc. ogłosiło, że aplikacja Apple TV będzie dostępna na platformie Roku®. Po raz pierwszy użytkownicy Roku mogą dodać aplikację Apple TV za pośrednictwem sklepu Roku Channel Store, aby odkrywać i oglądać filmy, programy telewizyjne i inne, w tym uzyskiwać dostęp do biblioteki wideo iTunes i subskrybować kanały Apple TV bezpośrednio na urządzeniach Roku. Od 1 listopada Apple TV +, środowisko Apple dla oryginalnych programów i filmów największych światowych twórców, będzie dostępny w aplikacji Apple TV na platformie Roku.

„Wraz z pojawieniem się aplikacji Apple TV w Roku, nasi klienci będą mogli cieszyć się jeszcze szerszą gamą ekscytującej rozrywki, w tym oczekiwaną usługą Apple TV+”, powiedział Scott Rosenberg, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Platform Business w Roku. „Roku jest cennym partnerem dla dostawców treści, którzy chcą dotrzeć do dużej i zaangażowanej publiczności, i nie możemy się doczekać, aby udostępnić tę nową opcję użytkownikom Roku”.

Aplikacja Apple TV

Dzięki aplikacji Apple TV na urządzeniach Roku klienci mogą korzystać ze spersonalizowanych rekomendacji programów i filmów; subskrybować bezpośrednio kanały Apple TV i inne, używając ich identyfikatora Apple ID i hasła; przeglądać, kupować lub wypożyczać ponad 100 000 filmów i programów telewizyjnych.

Apple TV+

Od 1 listopada Apple TV+ będzie dostępna w aplikacji Apple TV na Roku, dając użytkownikom dostęp do ekskluzywnych programów, filmów i filmów dokumentalnych najbardziej znanych twórców, w tym Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, JJ Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan, Jon M. Chu i więcej. Użytkownicy Roku mogą subskrybować Apple TV+ bezpośrednio w aplikacji Apple TV na swoich urządzeniach Roku za 4,99 USD miesięcznie w siedmiodniowym bezpłatnym okresie próbnym. Abonenci Apple TV + mogą również oglądać w aplikacji Apple TV na iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch, Mac i inne platformy, w tym internet (https://tv.apple.com). Więcej informacji o Apple TV+ można znaleźć na stronie https://www.apple.com/apple-tv-plus/.

Dostępność

Niestety tu podano złe wieści dla Polaków.

Obsługiwane urządzenia do przesyłania strumieniowego Roku mogą już dziś bezpłatnie dodać aplikację Apple TV. Apple TV+ za pośrednictwem aplikacji Apple TV będzie dostępny w obsługiwanych regionach od 1 listopada. Oprócz Stanów Zjednoczonych aplikacja Apple TV jest dostępna dla użytkowników Roku na następujących rynkach: Argentyna, Kanada, Chile, Kolumbia, Kostaryka, El Salvador, Francja, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama, Peru, Republika Irlandii i Wielka Brytania.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy