^
TV logo

TV+ na czym obejrzymy i dla kogo przez rok za darmo?

Jaromir Kopp

4 października 2019

Do premiery serwisu TV+ Apple pozostał mniej niż miesiąc. Pojawiają się coraz to nowe zwiastuny kolejnych seriali, a Apple wydaje się nie kryć oskarowych ambicji. Jednak nadal wielu z nas zastanawia się, gdzie będzie mógł oglądać seriale od Apple i czy uda mu się „załapać” na darmową roczną prenumeratę.

Nie tylko na sprzęcie Apple

W zasadzie to już wiemy od kilku miesięcy. Apple nie chce ograniczyć dostępności swojego serwisu i zależy mu na tym do tego stopnia, że udostępnił aplikację TV na smart telewizory niektórych firm.

Zacznijmy od sprzętu Apple. Generalną zasadą jest, że każde urządzenie z Apple z ekranem większym niż ten w Apple Watch, na którym można zainstalować najnowszy system operacyjny, nadaje się dla TV+. Czyli będą to komputery Mac z macOS 10.15 Catalina, iPady i iPhone’y z iOS 13.x.x, najnowszy iPod Touch z iOS 13.x.x oraz Apple TV HD (4 gen.), Apple TV 4k i… uwaga stara Apple TV (3. generacji) po wgraniu aktualizacji. Z wyjątkiem Mac będzie konieczna aplikacja TV.

Do tego już teraz dochodzą niektóre telewizory Samsunga z 2018 i 2019 roku, które mają wgrane najnowsze oprogramowanie z aplikacją Apple TV. Lista TV Samsunga z Apple TV i AirPlay 2

Już niebawem usługa ma trafić na kolejne telewizory i przystawki TV: Amazon Fire TV, LG, Roku, Sony i VIZIO.

Na dokładkę tv.apple.com pozwoli oglądać produkcje od Apple za pomocą przeglądarek Safari, Firefox lub Chrome na komputerach.

Kto ma szanse na darmowy roczny abonament?

Od momentu pierwszej aktywacji urządzenia, przez 3 miesiące można przystąpić do darmowej subskrypcji TV+. Oferta jest ważna od 1 listopada. Kwalifikuje się każde nowe urządzenie, na którym można zainstalować najnowsze systemy i oglądać TV+, czyli zakup Apple Watch nie będzie premiowany. Urządzenia odnawiane (ale nie używane lub wcześniej aktywowane z innym APple ID) też kwalifikują się do tej promocji niezależnie od kanału sprzedaży. I teraz najważniejsze.

Kwalifikują się urządzenia zakupione po 10 września 2019, czyli po konferencji Apple i pierwszy raz aktywowane po tym terminie (odpadają urządzenia używane). Trzy miesiące na skorzystanie z oferty liczą się od aktywacji lub od 1 listopada, jeżeli aktywacja nastąpiła wcześniej. Tak jak płatny abonament, darmowy również można dzielić z rodziną w chmurze rodzinnej (w sumie do 6 osób). Jeżeli z darmowego okresu zrezygnuje się przed jego końcem, to reszta przepada.

Uwaga: Oferta z darmowym abonamentem do zakupionego urządzenia, jest wg regulaminu ograniczona czasowo, ale Apple nie podaje, kiedy i czy w ogóle zamierza z niej zrezygnować.

Co, jeżeli nic nie kupiłem i na razie nie zamierzam?

W takim przypadku pozostaje subskrypcja z 7-dniowym darmowym okresem próbnym. Po nim będziemy obciążani kwotą 24,99 zł co miesiąc, chyba że zrezygnujemy na dzień przed datą kolejnego odnowienia.

Więcej: Informacje o usłudze Apple TV+ 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. zigi

  A co jeśli wykupię abonament i za 4 miesiące kupię nowy sprzęt z ekranem nadającym sie oglądać tresci w Apple TV +? Wtedy opłaty za abonament będą wstrzymane na okres 1 roku?

  • Jaromir Kopp

   Dobre pytanie. Abonament jest miesięczny, więc możesz przerwać i sprawdzić. Samo się raczej nie zrobi.

 2. zigi

  Sam system powinien zaproponować albo wręcz i narzucic roczny okres za free

  • Jaromir Kopp

   W razie wątpliwości radzę zadzwonić na infolinię Apple.

 3. piotr

  Zpytam wprost.Czy data zakupu urządzenia (po 10 września) i jego aktywacja ma jakikolwiek wpływ na 12 darmowych miesięcy?

  • Jaromir Kopp

   Zakup i pierwsza aktywacja tego urządzenia mu być po 10 września. Potem ma się 3 miesiące od 1 listopada na skorzystanie z oferty rocznej za darmo.

 4. Mariusz

  Mnie ciekawi jak to wyglada w przypadku rodziny. Czy kiedy któryś z członków rodziny zakupi niwy sprzęt to cała rodzina będzie objęta darmowym abonamentem, czy musi to zrobić organizator?

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. Apple TV+ strona z informacjami prasowymi - Mój Mac - […] że TV+ będzie w Polsce kosztował 24,99 zł miesięcznie (po 7-dniowym okresie próbnym), chyba że po 10 września zakupiliście…
 2. Apple TV dla Roku już w tym roku… a nawet od wczoraj - Mój Mac - […] bezpłatnym okresie próbnym. Abonenci Apple TV + mogą również oglądać w aplikacji Apple TV na iPhone, iPad, Apple TV,…