^
Apple Watch s4 3G LTE

watchOS 5.3.2. Masz starego iPhone’a, ale Apple Watch s4?

Jaromir Kopp

10 października 2019

Apple przypomniało sobie, że nie każdy użytkownik Apple Watch s4 ma iPhone’a z iOS 13. Niektórzy wolą przeczekać zamieszanie z aktualizacjami, inni po prostu nie mogą zainstalować iOS 13 choćby dlatego, że mają iPhone’a 6. Niestety bez iOS 13 watchOS 6 nie może działać.

watchOS 5.3.2 łata dziury

Ta aktualizacja jest ważna ze względów bezpieczeństwa. Luka, która została zalatana przez tę aktualizację, wydaje się całkiem poważna. Oto jej opis na stornie Apple:

Zagrożenie: osoba atakująca zdalnie może spowodować nieoczekiwane zakończenie działania aplikacji lub wykonanie dowolnego kodu.

Opis: usunięto błąd odczytu spoza zakresu przez poprawienie procedury sprawdzania poprawności danych wejściowych.

CVE-2019-8641: Samuel Groß i Natalie Silvanovich z Google Project Zero.

Więcej: Zawartość związana z zabezpieczeniami w systemie watchOS 5.3.2 

Aktualizacja powinna pojawić się w aplikacji Watch na iPhone z iOS 12.4.2 w Ogólne > Uaktualnienia.

Ta wersja jest dostępna na starsze zegarki już od 26 września 2019.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy