Wybierz Strona

Przypomnienia się nie synchronizują? Musisz poczekać…

Przypomnienia się nie synchronizują? Musisz poczekać…

  • 1
  • 02.10.2019
Jaromir Kopp

Wszystkich, którzy na iOS 13.x.x i iPadOS zapragnęli skorzystać z nowych funkcji Przypomnień, spotkała niemiła niespodzianka. Przestały się one synchronizować z macOS.

Trzeba czekać na 10.15 Catalina

Niestety jak potwierdziło Apple, nie ma innego wyjścia jak czekać na macOS 10.15 Catalina, który ma się ukazać w tym miesiącu. Jak podaje dokument wsparcia Apple, nowe funkcje wymagają skonwertowania przypomnień do nowego formatu. Nie jest on zgodny z systemami wcześniejszymi niż 13 i 10.15. Obecnie w pełnej synchronizacji Przypomnień mogą korzystać jedynie urządzenia z iOS 13.x.x i iPadOS 13.1.x. W ostatnich aktualizacjach Apple poprawił szybkość działania tej synchronizacji w zgodnych systemach. Wcześniej pozostawiała ona sporo do życzenia.

Oby się udało

Nie wiem jak u innych użytkowników bety macOS 10.15 (10), ale u mnie nadal nie chcą się synchronizować np. zaznaczenia wykonanych przypomnień, ani powiadomienia o nich. Zgaszone na jednym urządzeniu, nadal nękają na komputerze z macOS 10.15 beta 10.

A jak jest u Was (jeżeli używacie bety)?

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. marix43

    Mam problem z synchronizacją przypomnień między iPhone (8) oraz Apple Watch (S4), oczywiście zainstalowane najnowsze wersje iOS 13 po wszelkich aktualizacjach (czyli 13.1.2) oraz zaktualizowany system dla zegarka. Przeprowadziłem konwersję, a.le nie działa synchronizacja

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!