^

mpFirma będzie działać pod macOS Catalina

Przemysław Marczyński

30 września 2019

Premiera nowego systemu operacyjnego macOS odbędzie się już na dniach. Warto przed dokonaniem aktualizacji zweryfikować swoje oprogramowanie. Nikt z nad nie chciałby się dowiedzieć po przesiadce na nowy system, że program którego używa w pracy nagle przestał działać. Taka sytuacja będzie miała miejsce ze wszystkimi programami nie posiadającymi 64-bitowego kodu. Użytkownicy prowadzący dzialalność gospodarczą i wspierający się programem mpFirma od BinSoft mogą spać spokojnie. Właśnie ruszyły pierwsze publiczne testy aplikacji mpFirma kompatybilnej z macOS Catalina. Obok możłiwości pracy z najnowszym systemem Apple program wnosi wiele zmian pomocnych w prowadzeniu firmy.

Prowadzenie biznesu z mpFirma

mpFirma to kompletne narzędzie do wspierania biznesu na macOS. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli zbudować bazę kontrahentów, skorzystać z funkcji CRM, obsługiwać magazyn i wystawiać faktury. Moduły w jakie wyposażono mpFirma zaspokoją potrzeby praktycznie każdej firmy. 

Nowe możliwości w mpFirma

Dla użytkowników Apple kluczową zmianą jest przejście an 64-bitowy kod umożliwiający pracę w najnowszej wersji sytemu operacyjnego Apple. Pobierz wersję BETA. To jednak nie wszystkie zmiany jakie BinSoft zaoferował w tej ważnej dla nas aktualizacji. 

Teraz weryfikacja VAT/VIES będzie jedynym ze standardowych narzędzi programów linii MP – mpFaktura i mpFirma. Dodatkowo (także bez żadnych dodatkowych opłat) użytkownicy ww. programów będą mogli sprawdzić numer konta bankowego swojego kontrahenta – upewnić się, czy jest on na białej liście podatników VAT. 

Do modułu Sprzedaż i zakup dodano kolejną metodę rozliczania faktury, a mianowicie – Split payment – podzielona płatność. W programie mpFirma w module płatności dodano także obsługę metody Split payment w rozliczeniu sprzedaży i zakupu dla transakcji bankowych. 

Dzięki dodanym w Module Płatności funkcjom użytkownik znacznie szybciej wykona codziennie czynności w tym. module. Od teraz pod przelewy będzie można podpiąć zamówienia i oferty, a inteligentne rozliczanie płatności znacznie przyśpieszy proces. Oprogramowanie zasugeruje, za który dokument jest dana płatność odnotowana w wyciągach bankowych. Dodatkowo rozszerzono wydruk list transakcji bankowych. 

Jednostanowiskowa licencja roczna mpFirma to koszt 299 zł netto 

Oficjalna strona mpFirma – https://www.mpfirma.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy