^
Sign in with Apple

Tak działa Sign in with Apple. Sprawdź sam

Jaromir Kopp

17 września 2019

Jeżeli używasz bety któregoś z nadchodzących systemów i chcesz przetestować, jak działa Sign in with Apple, to możesz się o tym przekonać samemu.

Sign in with Apple bezpieczne, a przede wszystkim bardziej anonimowe

Wile firm czycha na informacje o naszych zachowaniach w sieci proponując nam logowanie do rożnych serwisów za pomocą ich konta, a następnie śledząc nasze poczynania po zalogowaniu. Tak robi Facebook, Google, a nawet Twitter.

Apple postanowiło z tym skończyć i zaprezentowało podczas czerwcowego WWDC własny system pozwalający na zalogowanie się do obcych, ale wspierających Sign in with Apple serwisów za pomocą własnego Apple ID.

Sign in with Apple OK

Oto jak Apple zachwala swój system logowania:

Poszanowanie prywatności.
Logowanie za pomocą Apple zostało zbudowane od podstaw, aby zapewnić użytkownikom spokój ducha na temat ich prywatności. Zbieranie danych jest ograniczone do nazwy użytkownika i adresu e-mail, a funkcja przekazywania poczty e-mail z jednorazowych adresów Apple pozwala użytkownikom odbierać wiadomości e-mail, nawet jeśli wolą zachować swój adres dla siebie. Apple nie będzie śledzić użytkowników podczas interakcji z aplikacją czy witryną.

Wbudowane zabezpieczenia.
Każde konto korzystające z funkcji Zaloguj się za pomocą Apple jest automatycznie chronione za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego. Na urządzeniach Apple użytkownicy są stale zalogowani i mogą ponownie uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID.

Gdzie można przetestować?

Wystarczy wejść na stronę http://appleid.apple.com za pomocą urządzenia z iOS 13(.1), iPadOS, czy macOS 10.15.

Witout Sign in with Apple
Tak dla porównania wygląda logowanie „bez Apple”

Choć obsługa haseł wbudowana w systemy już mocno ułatwia logowanie, to Sign in with Apple jest jeszcze szybsze i wygodniejsze oraz oferuje wspomniane wyżej dodatkowe funkcje ochrony prywatności.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy