^
Apple Music web player beta

Apple Music w przeglądarce! Już można testować wersję webową serwisu

Jaromir Kopp

6 września 2019

To ważny dzień w historii rozwoju muzycznego serwisu Apple. Do tej pory dostępny był tylko dla użytkowników urządzeń Apple, użytkowników aplikacji Music dla Androida i iTunes dla Windows oraz posiadaczy głośników Sonos i Amazon Echo. Dziś rozpoczynają się publiczne testy aplikacji webowej działającej na większości współczesnych przeglądarkach WWW.

Apple Music w Microsoft Edge

Muzyka w przeglądarce

Webowa wersja serwisu bardzo przypomina tą znaną z macOS lub iPadOS. Jest w niej dostępnych większość sekcji, które są w aplikacjach mobilnych i na komputer w tym radia. Mamy również oczywiście dostęp do naszej biblioteki, jeżeli włączyliśmy taką funkcję w którejś z aplikacji. Stworzone playlisty też są dostępne.

Dodatkowo działają funkcje odtwarzacza, tworzenie listy, dodawanie do biblioteki, polubienia i kciuki w dół oraz udostępnianie utworów, czy całych albumów.

Apple Music w przeglądarce

Apple Music Web ograniczenia

Podczas okresu testowego z serwisu mogą korzystać jedynie osoby z już wykupionym abonamentem, gdy zalogują się za pomocą swojego Apple ID. Nowi użytkownicy, którzy nie posiadają jeszcze abonamentu, będą mogli zalogować się i go wykupić oraz skorzystać z okresu próbnego przez WWW po zakończeniu testów.

Serwis jest dostępny pod adresem: https://beta.music.apple.com/beta.music.apple.com.

Podoba wam się taki pomysł?

Apple Music Web udostępnianie

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Daniel

    W MacOS 10.15 catalina powinna być jeszcze możliwość instalacji aktualnej wersji aplikacji iTunes. Dopiero w 10.16 Apple już nie da takiej możliwości. Taki okres przejściowy dla użytkowników przyzwyczajonych dotychczas do funkcjonalności aplikacji. Te nowe wersji rozdzielone 3 aplikacji są aktualnie bardzo ubogie w obsługę do iTunes, ale z czasem się to zmieni.