Wybierz Strona

Następca iPhone SE na wiosnę 2020? Mały nie będzie

Następca iPhone SE na wiosnę 2020? Mały nie będzie

  • 0
  • 05.09.2019
Jaromir Kopp

Wycofanie z oferty iPhone’a SE nadal budzi gorące dyskusje. I nie chodzi tu często o cenę, choć był to najtańszy iPhone w ofercie przez kilka lat. Wiele osób tęskni za jego wielkością, a raczej „małością” oraz wyglądem i kanciastą obudową. Niestety jego następca nie będzie już tak mały.

Następca SE podobny do iPhone 8 (7)

Informacje pochodzące w wielu źródeł, a cytowane przez Mac Rumors sugerują, że nowy „tani” model powinien pojawić się na początku lub wiosną przyszłego roku. Podobną porę debiutu, Apple wybrał też dla iPhone’a SE w 2016 roku.

Wielkość ekranu „SE 2” ma być zbliżona lub identyczna z wielkością w iPhone’a 8 (7, 6 bez „plusów”). Można spodziewać się 4,7″. Przypomnę, że SE miał ekran o przekątnej 4″.

Zaglądając w ofertę Apple, nadal widzimy tam iPhone’y 7 i 8, jednak SE w chwili swojego debiutu poza wielkością (co było dla wielu zaletą), nie ustępował parametrom ówczesnym modelom flagowym. Podobnie ma być i teraz. Choć Apple oszczędzi na ilości kamer (będzie jedna) i wielkości ekranu LCD oraz prawdopodobnie na Face ID, to sercem nowego smartfona ma być układ A13, a pamięć Flash ma mieć rozmiar 128 GB.

Wprowadzenie tego modelu odeśle na emeryturę iPhone’a 7 i być może 8. Jednak istotna jest cena, w jakiej Apple zaoferuje tę nowość. Jeżeli będzie ona oscylować w granicach 450-500$ to sukces, nawet pomimo narzekań miłośników SE, że „za wielki”, jest niemal pewny.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!