Wybierz Strona

Sonos Move, pierwszy przenośny głośnik tej firmy

Sonos Move, pierwszy przenośny głośnik tej firmy

  • 1
  • 05.09.2019
Jaromir Kopp

Głośników Sonos nikomu przedstawiać nie trzeba. Z racji wsparcia dla AirPlay (2) znalazły one miejsce w domach użytkowników sprzętu Apple już dość dawno. Jednak do tej pory były to głośniki komunikujące się ze światem za pomocą Wi-Fi i zasilane z sieci. Dziś jednak rusza przedsprzedaż pierwszego przenośnego głośnika Sonos zasilanego akumulatorowo.

Sonos Move w terenie lub w domu dzięki Wi-Fi oraz Bluetooth

Oto oficjalny komunikat firmy Sonos:

Za sprawą inteligentnego systemu dostosowującego brzmienie do akustyki otoczenia, głębokiego basu i szerokiego profilu dźwięku, Move stawia wysoko poprzeczkę w kategorii przenośnych głośników. Move nadaje się do słuchania w domu oraz zapewnia mocny dźwięk w plenerze, łącząc zalety dwóch inteligentnych głośników w jednym. Dzięki dobremu bezprzewodowemu zasięgowi Move stanowi pełnoprawny element systemu Sonos nawet w najodleglejszych zakątkach domowego ogrodu. Jest to pierwszy produkt Sonos wykorzystujący strumieniowanie dźwięku przez Bluetooth. Pozwala to wygodnie odtwarzać muzykę w wysokiej jakości z telefonu lub tabletu, będąc z dala od domu.

Uniwersalny charakter Move nie został uzyskany kosztem jakości dźwięku. Aby zapewnić jeszcze lepsze doznania dźwiękowe niezależnie od miejsca Sonos, rozwinął swoją autorską technologię Trueplay. Dzięki niej ustawienia dźwięku zostaną automatycznie dostosowane do akustyki otoczenia, w którym znajduje się głośnik.

Move to głośnik o smukłej, owalnej obudowie w kolorze stonowanej czerni. Dbając, by produkty służyły użytkownikom przez lata, Sonos stworzył nowy standard kontroli jakości. Wytrzymała obudowa Move o stopniu ochrony IP56 sprawia, że głośnikowi niestraszne są upadki, uderzenia, deszcz i wilgoć, pył i zabrudzenia, promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury.

By zapewnić całodzienną pracy, akumulator Move umożliwia nawet dziesięć godzin nieprzerwanego odtwarzania na jednym ładowaniu. Stawiając Move w domu na dołączonej bazie ładującej, można łatwo naładować urządzenie i być pewnym, że będzie zawsze gotowe do działania. Move przełącza się w tryb oczekiwania automatycznie, gdy nie jest używany lub po dotknięciu przycisku zasilania. Głośnik zachowuje energię w tym trybie przez nawet pięć dni.

Sonos to pierwsza firma, której produkty współpracują z dwoma głównymi asystentami głosowymi. Podobnie jak inne produkty Sonos obsługiwane głosem, Move zapewnia wbudowane wsparcie dla Asystenta Google i Amazon Alexa. Po połączeniu z siecią Wi-Fi można bez angażowania rąk odtwarzać muzykę, sprawdzać wiadomości, uzyskiwać odpowiedzi na pytania i nie tylko. Move jest częścią platformy Sonos, która na pierwszym miejscu stawia możliwość wyboru. Jej użytkownicy mogą korzystać z ponad stu serwisów streamingowych — słuchać muzyki, audiobooków, podcastów i nie tylko — a także sterować nimi za pomocą aplikacji Sonos, AirPlay 2 lub bezpośrednio z aplikacji serwisów muzycznych.

Wg producenta Move jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie sonos.com. Od 24 września produkt ma być dostępny u partnerów i sprzedawców detalicznych. 

Sugerowana cena detaliczna Sonos Move to 1699 zł.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. AppleMusic

    Czy Sonos Move oraz Sonos One SL obsługują AppleMusic? Tzn czy po włączeniu listy z apple music mogę wyjść z mieszkania z telefonem to rodzinka będzie listy dalej mogła słuchać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!