^
Apple Financial Services

Nowy Mac co 3 lata? Firmy będą mogły łatwiej kupić sprzęt Apple

Jaromir Kopp

11 sierpnia 2019

Sprzęt Apple do tanich nie należy, ale jak widać po wynikach sprzedaży, dla wielu jest wart swojej ceny. Jednak w firmach dodatkowo ważne są możliwości finansowania zakupu sprzętu i związane z tym sposoby księgowania kosztów. Wygląda na to, że i do Polski dotrze wyjątkowa oferta Apple Financial Services, która zdecydowanie ułatwi zakupy sprzętu Apple dla firm.

Nowy Mac co trzy lata, a iPad co dwa

Oferta Apple Financial Services jest skierowana dla firm, które mają ciut większe potrzeby niż jeden komputer, czy dwa iPady. Jednak już nawet niewielkie studio deweloperskie może być takim finansowaniem bardzo zainteresowane.

Oto prawdopodobne warunki oferty, która powinna być dostępna u wybranych autoryzowanych sprzedawców w Polsce już niebawem.

Komputer: Jego cenę dzielimy na 4 roczne raty. Po spłacie trzech rat (75% wartości) decydujemy, czy wymieniamy komputer na nowy i kontynuujemy „dzierżawę”, czy wpłacamy 4 ratę i sprzęt przechodzi na naszą własność.

Apple Financial Services MacBook

W przypadku iPadów cenę dzielimy na 3 roczne raty, a wymiany możemy dokonać po 2 latach, konturując spłacanie lub opłacić 3 ratę i mieć iPady na własność.

Apple Financial Services iPad

Raty nie są oprocentowane, ale warunkiem jest jednorazowy zakup komputerów na 40 000 zł netto lub iPadów na taką samą kwotę.

Oczywiście możliwość skorzystania z oferty będzie uwarunkowana pozytywną oceną kredytową.

Apple Financial Services

Propozycja finansowania wydaje się bardzo atrakcyjna, zwłaszcza dla firm, które muszą utrzymywać swój dział IT na przyzwoitym poziomie. Dodatkowo taka umowa ułatwi określenie kosztów utrzymania sprzętu IT i legalną optymalizację podatkową.

Co sądzicie o Apple Financial Services w polskim wydaniu?

Opis prawdopodobnie nadchodzącej oferty i przykładowe zdjęcia odnaleźliśmy u „przodującego dostawcy usług indeksowania treści internetowych”.

Zobacz też: Sprzęt jako usługa, HP wyprzedza Apple wprowadzając HP DaaS for Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *