^
Sprzęt jako usługa, HP wyprzedza Apple wprowadzając HP DaaS for Apple

Sprzęt jako usługa, HP wyprzedza Apple wprowadzając HP DaaS for Apple

Jaromir Kopp

16 lutego 2018

Niektórzy z Was może już słyszeli o programie HP DaaS (HP Device as a Service). W uproszczeniu jest to usługa polegająca na doborze, konfiguracji i utrzymaniu sprzętu IT u klienta. Coś jak leasing, ale ze wsparciem technicznym i opieką serwisową.

HP DaaS

O usłudze DaaS możecie dowiedzieć się więcej z polskiej strony HP DaaS.
Można skorzystać z trzech planów, różniących się poziomem zabezpieczenia i dodatkowymi usługami doradczo-serwisowymi.
Dla firm, które chcą zaoszczędzić na kosztach IT i przywykły już do leasingu sprzętu komputerowego, wydaje się to bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, zwłaszcza że usługa może dziać globalnie i nawet najtańsza wersja oferuje naprawę niesprawnego urządzenia na następny dzień roboczy. Najbardziej zaawansowane plany obejmują instalację i konfigurację aplikacji oraz sterowników. W zasadzie pozwala to na eliminację działu IT.

HP DaaS for Apple

Zacznę od złej wiadomości. Usługa na razie jest dostępna tylko w USA. W innych krajach ma się pojawić w przyszłym roku.
HP zdecydowało się do swojego pakietu usług wprowadzić sprzęt Apple i to nie tylko komputery, a może przede wszystkim urządzenia z iOS, które są coraz chętniej stosowane w firmach, o czym już wielokrotnie pisaliśmy.
Należy pamiętać, że HP jest znanym i cenionym producentem sprzętu komputerowego i peryferiów. Takie rozszerzenie oferty o obcy sprzęt i do tego obce platformy systemowe może zastanawiać. Jednak gdy sobie przypomnimy o trendach w IT, które od kilku lat są widoczne w „dalekim świecie”, taki ruch wydaje się zrozumiały. HP też chce zarobić na coraz silniejszej tendencji, przechodzenia na sprzęt Apple w korporacjach. IBM, CISCO, GE, Delta i inne linie lotnicze, SAP w Europie i wielu ich klientów zdecydowało się przynajmniej częściowo na sprzęt Apple. W każdej nowej wersji systemów również pojawia się coraz więcej funkcji przydatnych w korporacjach i firmach.
Więcej o HP DaaS for Apple 

Za górami, za lasami…

Apple śmiało wkracza do dużych firm, ale niestety nie w Polsce. Choć sprzęt z jabłuszkiem trafił pod strzechy w naszym kraju, nadal nie jest lubiany przez działy IT w korporacjach i urzędach państwowych. Wciąż jesteśmy traktowani po macoszemu, co widać po bublach, jakie oferuje nam państwo w postaci np. aplikacji mObywatel, czy braku narzędzi do konwersji plików JPK. Niestety również prywatne firmy jak InPost, czy niektóre banki nie udostępniają swoich aplikacji na iOS, o macOS nie wspominając. Dlatego jestem ciekaw, czy i kiedy HP DaaS for Apple trafi do Polski.

HP i Apple, nie pierwszy raz.

A czy pamiętacie, że HP już kiedyś sprzedawał sprzęt Apple? Nie? To przypomnę: były to iPody.
iPod HP
Fot. Wikipedia.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. MHM

    W IBM co raz mniej chętnie przechodzą na sprzęt Apple. Po pierwszej fali zachwytu pracownicy którzy dostali sprzęt Apple aktualnie mają wybór czy chcą przy nim zostać lub powrócić/przejść na Windowsa/Linuxa Wielu rezygnuje z Apple. Przynajmniej w PL. Takie info mam od kolegi, którzy jest Team Leader’em w IBM.

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Nowy Mac do 3 lata? Firmy będą mogły łatwiej kupić sprzęt Apple - […] Zobacz też: Sprzęt jako usługa, HP wyprzedza Apple wprowadzając HP DaaS for Apple […]