^
abcksiazkikorespondencji2

Nowy program dla firm od Binsoft – abcKsiążki Korespondencji

Przemysław Marczyński

6 sierpnia 2019

Prowadząc własną firmę na macOS powoli przestajemy narzekać na brak odpowiedniego oprogramowania. Wczoraj Binsoft poinformował o wdrożeniu kolejnej aplikacji z serii ABC na platformę Apple. Tym razem użytkownicy komputerów z macOS będą mogli prowadzić dziennik korespondencji biznesowej. Co ważne dla początkujących firm, aplikację będzie można używać za darmo w wersji Home.

Co to jest abcKsiążki Korespondencji?

Program jest elektronicznym dziennikiem korespondencji pozwalającym przechowywać komunikację prowadzoną z klientami. abcKsiążki Korespondencji pozwala również na przypisywanie kontaktom pism, umów, a także archiwizowania przesyłanych i otrzymywanych wiadomości. Tak tworzona baza pozwoli na wygodne zarządzanie dokumentacją z wybranymi firmami.

abcksiazkikorespondencyjnej_binsoft

Z czego składa się aplikacja abcKsiążki Korespondencji?

Program podzielono na trzy moduły: Korespondencja, Kontrahenci oraz Płatności. Pierwszy element aplikacji – Korespondencja umożliwia prowadzić książkę korespondencji przychodzącej i wychodzącej. Program pozwala zachować najważniejsze dane na temat pism: datę wpływu, kolejny numer dokumentu w rejestrze, termin odpowiedzi, nadawcę, adresata i inne. Do dokumentów można łatwo dodawać załączniki tworząc tym samym bazę najważniejszych pism z kontrahentami.

Moduł Kontrahenci pozwala na zbudowanie bazy partnerów biznesowych. Jak zawsze w programach BinSoft dane kontrahenta można pobrać (lub zaktualizować) po numerze NIP z bazy CEIDG i GUS,

ABC-Korespondencja

W sekcji Płatności będziemy mogli przygotowywać druki KW (kasa wydała – dowód wypłaty) oraz KP (kasa przyjęła – dowód wpłaty).

Bezpieczeństwo danych

Korzystając z abcKsiążki Korespondencji, dysponujemy narzędziami, które pozwolą nam zadbać o bezpieczeństwo danych. Lokalna bazy danych (SQLite) może być szyfrowana z użyciem algorytmu AES256. W menu Opcje -> Konfiguracja bazy danych -> Bezpieczeństwo znajdziesz narzędzia, które pozwalają na:
– wymuszenie stosowania odpowiednio złożonych haseł,
– cyklicznej zmiany haseł,
– szyfrowanie wszystkich załączników zapisywanych w programie, – szyfrowanie generowanych plików PDF.

Ile kosztuje abcKsiążki Korespondencji

Program można użytkować całkowicie bez opłat. Wówczas będziemy musieli ograniczyć ilość wpisów w miesiącu do 10 pozycji – wersja Home. Jeśli chcemy rozszerzyć naszą dział, wówczas musimy już sięgnąć po edycję Pro która kosztuje nas 49,00 zł (netto) za rok. Dla firm stawiających pierwsze kroki takie rozwiązanie jest ciekawą propozycją. Podobnie zresztą jak abcFaktury o którym już pisałem na Mój Mac – program do wystawiania faktur.

Witryna programu abcKsiążki Korespondencji – abcksiazki.binsoft.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy