^
Kamery Arlo Pro i Pro 2 zgodne z HomeKit

Kamery Arlo Pro i Pro 2 w końcu ze wsparciem dla HomeKit

Jaromir Kopp

6 sierpnia 2019

Opóźnienia w realizacji planów związanych ze wdrażaniem obsługi HomeKit w swoich urządzeniach, nie są tylko domeną Ikei. Również Arlo (Netgar) przestrzelił się trochę z obietnicami wprowadzenia zgodności z HomeKit do swoich produktów, jednak w końcu to nastąpiło.

Arlo Pro i Arlo Pro 2 zgodne z HomeKit

Wbrew zapowiedziom figurującym na oficjalnej stornie Apple z listą urządzeń zgodnych z HomeKit, to nie Arlo Baby 1080p HD Monitoring Camera jako pierwsza dostała wsparcie, a modele Pro i Pro 2.

Arlo jest w pewnym sensie dość unikalnym rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu oddzielnej stacji bazowej, która może obsługiwać wiele kamer, te ostatnie mogą dość długo pracować, będąc zasilane z akumulatora. Dzięki bazie kamery mogą transmitować sygnał tylko wtedy gdy coś się dzieje. Nie muszą również stale utrzymywać połączenia Wi-Fi i wykonywać innych energożernych czynności. Robi to za nie stacja bazowa. Zasilanie przewodowe kamer też jest możliwe.

Kamery poza obrazem, transmitują też dźwięk. Alarm może być indukowany właśnie dźwiękiem lub wykryciem ruchu. Kamery działają w ciemności i mogą w razie potrzeby włączyć podświetlanie o zasięgu do 7,5 m. Są odporne na trudne warunki atmosferyczne, czyli nadają się do montażu na zewnątrz.

Firma oferuje przechowywanie nagrań przez 7 dni za darmo, we własnej chmurze oraz inne płatne plany rozszerzające tę funkcjonalność.

Jeżeli macie stacje bazowe VMB4000 lub VMB4500, to powinno czekać już na was uaktualnienie oferujące nowe funkcje.

Choć na stornie US nie ma jeszcze wzmianki o zgodności z HomeKit, to na polskich stornach przy wspomnianych modelach pojawiło się logo HomeKit. W opisie nie ma jeszcze zmian.

Arlo Pro

Arlo Pro 2

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *