Wybierz Strona

Crestron TSR-310 pierwszy pilot zgodny z HomeKit i Siri

Crestron TSR-310 pierwszy pilot zgodny z HomeKit i Siri

  • 0
  • 06.08.2019
Jaromir Kopp

Zżymaliście się na cenę nóżki do monitora Apple? To, co powiecie na pilota za 750$? OK. To nie tylko pilot, a cały system kontroli, dodatkowo wyjątkowo wykonany i wyposażony w bardzo zaawansowane funkcje, a teraz do nich dochodzi sterowanie Apple TV oraz HomeKit za pomocą Siri.

Crestron TSR-310 z ekranem i mikrofonem

Zgodność pilota Crestron z HomeKit i Siri była zapowiedziana w czerwcu podczas konferencji otwierającej WWDC.

Choć możliwość dodania obsługi Siri i sterowania multimediami pojawiła się w dokumentacji HomeKit rok temu, to niestety sporo czasu musiało upłynąć, aby pojawiła się pierwsza implementacja.

Co daje integracja pilotów z HomeKit? Moim zdaniem niezbyt wiele. Można za pomocą pilota sterować Apple TV (jedną lub kilkoma dostępnymi w sieci) oraz wydawać polecenia Siri za pomocą wbudowanego w pilot mikrofonu. Jednak wymaga to wciśnięcia przycisku.

Crestron TSR-310 pilot zgodny z HomeKit i Siri

Oczywiście Crestron TSR-310 ma znacznie więcej funkcji nie tylko związanych z multimediami, ale i ze sterowaniem innymi elementami systemu Crestron i dodatkowo wygląda bardzo ładnie. Osoby przyzwyczajone go wzornictwa Apple mogą pogubić się w ilości przycisków, choć oczywiście jest ich znacznie mniej niż w tradycyjnych pilotach dołączanych do większości sprzętów AV.

Więcej informacji: IP and voice control of Apple TV® is here! 

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!