^
Crestron TSR-310 pierwszy pilot zgodny z HomeKit i Siri

Crestron TSR-310 pierwszy pilot zgodny z HomeKit i Siri

Jaromir Kopp

6 sierpnia 2019

Zżymaliście się na cenę nóżki do monitora Apple? To, co powiecie na pilota za 750$? OK. To nie tylko pilot, a cały system kontroli, dodatkowo wyjątkowo wykonany i wyposażony w bardzo zaawansowane funkcje, a teraz do nich dochodzi sterowanie Apple TV oraz HomeKit za pomocą Siri.

Crestron TSR-310 z ekranem i mikrofonem

Zgodność pilota Crestron z HomeKit i Siri była zapowiedziana w czerwcu podczas konferencji otwierającej WWDC.

Choć możliwość dodania obsługi Siri i sterowania multimediami pojawiła się w dokumentacji HomeKit rok temu, to niestety sporo czasu musiało upłynąć, aby pojawiła się pierwsza implementacja.

Co daje integracja pilotów z HomeKit? Moim zdaniem niezbyt wiele. Można za pomocą pilota sterować Apple TV (jedną lub kilkoma dostępnymi w sieci) oraz wydawać polecenia Siri za pomocą wbudowanego w pilot mikrofonu. Jednak wymaga to wciśnięcia przycisku.

Crestron TSR-310 pilot zgodny z HomeKit i Siri

Oczywiście Crestron TSR-310 ma znacznie więcej funkcji nie tylko związanych z multimediami, ale i ze sterowaniem innymi elementami systemu Crestron i dodatkowo wygląda bardzo ładnie. Osoby przyzwyczajone go wzornictwa Apple mogą pogubić się w ilości przycisków, choć oczywiście jest ich znacznie mniej niż w tradycyjnych pilotach dołączanych do większości sprzętów AV.

Więcej informacji: IP and voice control of Apple TV® is here! 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy