Wybierz Strona

Automatyzacje znikają ze Skrótów, ale coś też się pojawia

Automatyzacje znikają ze Skrótów, ale coś też się pojawia

  • 0
  • 30.07.2019
Jaromir Kopp

Piąta deweloperska beta iOS 13 wśród kilku miłych udoskonaleń przyniosła przykrą niespodziankę. Z aplikacji Skróty zniknęła zakładka z automatyzacjami osobistymi. Za to pojawiła się możliwość dodawania Skrótów do arkusza udostępniania!

Automatyzacje osobiste i dla domu

To była największa nowość w Skrótach dla iOS 13. Automatyzacje osobiste wykonujące się na naszym urządzeniu, a są wywoływane jednym z wielu czynników, jak pora, budzik, włączenie trybu, uruchomienie aplikacji, tag NFC.

Automatyzacje dla domu, wykonują się na Centrum akcesoriów i są wywoływane zdarzeniami uruchamianymi przez HomeKit. Te w piątej becie nadal są dostępne z poziomu aplikacji Dom.

Na szczęście potwierdziły się przypuszczenia, że ukrycie automatyzacji osobistych jest chwilowe i wrócą one w następnych betach. Zapowiedział to Ian McDowell pracujący w Apple właśnie przy Skrótach.

Skróty w arkuszu udostępniania

Za to pojawiła się bardzo przydatna nowość w Skrótach. Od bety 5 można Skróty dodawać do arkusza udostępniania, wybierając jakie rodzaje danych może przyjmować. Umożliwi to napisanie własnych Skrótów, które będą dostępne przy w bardzo wielu aplikacjach używających arkusza udostępniania. Taki skrót może obsłużyć bardzo złożone zadania. Na przykład obróbkę i dostosowanie udostępnianego zdjęcia i wysyłanie go w odpowiedniej formie na nasz serwer z dodaną notką. To ogromne pole do popisu!

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Trackbacks / Pingbacks

  1. Dlaczego dziś powinieneś zainstalować iOS 13, a dlaczego lepiej nie - Mój Mac - […] Nie ma w nim wielu zapowiadanych podczas WWDC funkcji np. automatyzacji w Skrótach. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!