Wybierz Strona

Pierwszy nowy Mac Pro w Geekbench?

Pierwszy nowy Mac Pro w Geekbench?

 • 2
 • 23.07.2019
Jaromir Kopp

Dopiero co pochwaliłem Apple, że prawdopodobnie pozwoli na instalację macOS 10.14 Mojave na nowych Mac Pro, a tu nagle znajomy odnalazł w wynikach Geekbench bardzo prawdopodobny test nadchodzącego najwydajniejszego Maca „ever”.

MacPro7,1 w Geekbench

Wiele wskazuje, że test dotyczy prawdziwego Mac Pro, choć można znaleźć wiele „podróbek”. Jednak dość łatwo zidentyfikować je po niezgodnościach w modelu procesora, czy opisie płyty głównej oraz „BIOS”.

Za autentycznością wyniku przemawia model procesora, sumaryczna ilość pamięci podręcznej (bo taką wydaje się Apple podawać w opisie) oraz płyta główna. Jednak jeszcze ważniejszy jest wspomniany „BIOS”. Jest w nim informacja o „iBridge”, czyli części systemu pracującego na koprocesorze T2 (lub być może w tym przypadku nowszym).

Ciekawie wygląda też wersja systemu. Jest ona wyższa od dostępnych bet deweloperskich. Testowany komputer miał system macOS 10.15 (Build 19A519), a wersja developerska ma numer 19A512f.

Rzekomy, ale prawdopodobny Mac Pro został przetestowany ze „średnim” procesorem z tych, które mają być oferowane: Intel Xeon W-3245M @ 3,20 GHz, 16 rdzeni, 32 wątki. Bardziej imponująca jest ilość pamięci, bo test pokazuje 192 GB RAM, choć jest to tylko skromna część maksymalnej, którą Apple określa na 1,5 TB RAM (nie mylić z pamięcią masową).

Wynik wydaje się całkiem dobry. Choć na jednym rdzeniu, to niemal dogania go iPad Pro, to w zestawieniu z najmocniejszymi obecnie Maczkami prawdopodobny nowy „Pro” nie ma sobie równych, a nadal nie mamy testów, jak wielkie i w jakich zastosowaniach przyśpieszenie da przystawka Afterburner. Nie znamy też osiągów grafiki, a w zapasie są jeszcze konfiguracje z 24. i 28. rdzeniami.

Oceńcie sami ten bardzo prawdopodobny test nadchodzącego Maca Pro. Na pierwsze „oko” wygląda całkiem, całkiem.

Dzięki Iro za cynk.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

2 komentarze

 1. g

  cashe czy cache…?

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Pamięć podręczna dzięki!

   Odpowiedz

Trackbacks / Pingbacks

 1. Pierwszy nowy Mac Pro w Polsce? Tak prawie - Mój Mac - […] […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!