^
apple-emoji

Apple wprowadza nowe Emoji

Przemysław Marczyński

17 lipca 2019

Razem z nowym iOS Apple wprowadzi do systemu możliwość dzielenia się nowymi obrazkami w wiadomościach tekstowych. Dziś z faktu na celebrowanie World Emoji Day firma ujawnia co nowego pojawi się razem z kolejną odsłoną systemów operacyjnych.

59 nowych emoji

Apple_Emoji-Day_Animals_071619

Już jesienią użytkownicy Apple będą mogli korzystać z 59 nowych wzorów emoji. Wszystkie nowe obrazki będą korzystały ze standardu Unicode 12 co powinno zapewnić swobodę komunikacji pomiędzy różnymi systemami. Wiele dodatkowych kategorii emotikonów otrzymuje ekscytujące aktualizacje z nową buźką do ziewania, jednoczęściowym kostiumem kąpielowym, nowymi produktami spożywczymi, takimi jak wafel, falafel, masło i czosnek oraz nowymi zwierzętami, takimi jak lenistwo, flaming, orangutan i skunks.

Wprowadzonych zostanie również więcej ikon reprezentujących niepełnosprawność.

W kategorii Holding Hands używanej do prezentowania związków użytkownicy będą mogli teraz wybrać spośród dowolnej kombinacji płci, odcienia skóry, a samych możliwości spersonalizowania osób trzymających się za ręce będzie ponad 75 możliwości kombinacji.

Oficjalna strona światowego dnia Emoji – worldemojiday.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Romek

    Zaśmiecanie systemu trwa… Wolałbym żeby crapware był ograniczony. Chcesz te śmieci – zdoj sobie ze sklepu…