Wybierz Strona

Apple wprowadza nowe Emoji

Apple wprowadza nowe Emoji

Razem z nowym iOS Apple wprowadzi do systemu możliwość dzielenia się nowymi obrazkami w wiadomościach tekstowych. Dziś z faktu na celebrowanie World Emoji Day firma ujawnia co nowego pojawi się razem z kolejną odsłoną systemów operacyjnych.

59 nowych emoji

Apple_Emoji-Day_Animals_071619

Już jesienią użytkownicy Apple będą mogli korzystać z 59 nowych wzorów emoji. Wszystkie nowe obrazki będą korzystały ze standardu Unicode 12 co powinno zapewnić swobodę komunikacji pomiędzy różnymi systemami. Wiele dodatkowych kategorii emotikonów otrzymuje ekscytujące aktualizacje z nową buźką do ziewania, jednoczęściowym kostiumem kąpielowym, nowymi produktami spożywczymi, takimi jak wafel, falafel, masło i czosnek oraz nowymi zwierzętami, takimi jak lenistwo, flaming, orangutan i skunks.

Wprowadzonych zostanie również więcej ikon reprezentujących niepełnosprawność.

W kategorii Holding Hands używanej do prezentowania związków użytkownicy będą mogli teraz wybrać spośród dowolnej kombinacji płci, odcienia skóry, a samych możliwości spersonalizowania osób trzymających się za ręce będzie ponad 75 możliwości kombinacji.

Oficjalna strona światowego dnia Emoji – worldemojiday.com

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Komentarz

  1. Romek

    Zaśmiecanie systemu trwa… Wolałbym żeby crapware był ograniczony. Chcesz te śmieci – zdoj sobie ze sklepu…

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!