Wybierz Strona

Orbitrack za darmo. Southern Stars uczci 50. rocznicę lądowania na księżycu

Orbitrack za darmo. Southern Stars uczci 50. rocznicę lądowania na księżycu

  • 0
  • 12.07.2019
Jaromir Kopp

Moja mama opowiadała mi, że oglądałem transmisję z lądowania na księżycu. Niewiele mogę z tego pamiętać, bo miałem wówczas roczek, ale ponoć patrzyłem w czarno-biały telewizor i niewyraźny obraz, który o dziwo reżimowa telewizja postanowiła pokazać, być może z nadzieją na niepowodzenie amerykanów. Jednak się im udało.

Cierpliwi zostali wynagrodzeni!

Orbitrack za darmo w 50 rocznicę lądowania na księżycu

Orbitrack 20 lipca będzie dostępny za darmo

Firma Southern Stars, która chwali się umieszczeniem nanosateliy na orbicie oraz swoim doświadczeniem chce pomagać innym w takich przedsięwzięciach, jest autorem programu Orbitrack.

Orbitrack jest aplikacją na iOS, która jest przewodnikiem po umieszczonych na orbitach nie tylko okołoziemskich satelitach i pojazdach kosmicznych. W bardzo prosty sposób możemy „namierzyć” wybrany obiekt, sprawdzić, kiedy będzie przelatywał nad naszą głową. Ułatwi też identyfikację sztucznych obiektów widzianych na niebie. Do tego program jest bardzo prosty w użyciu i ma wiele pozytywnych opinii.

Oto komunikat wystosowany przez Southern Stars Group, a zamieszczony na blogu Mac Observer:

W 50 rocznicę pierwszego załogowego lądowania na księżycu w Apollo 11, nowa aplikacja na iOS – Orbitrack — pozwala odkrywać świat kosmiczny na orbicie wokół naszej planety domowej, wykorzystując najnowocześniejszą technologię rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Jest jeszcze lepiej: w dniu, 20 lipca 2019 roku, Orbitrack (kosztujący zwykle 4,99 USD) będzie oferowany za darmo w App Store.

Po nagradzanej aplikacji SkySafari™ Orbitrack jest pierwszym nowym wydaniem Southern Stars od 2014 roku. Zawiera spektakularną nową grafikę, niezwykle szczegółowe modele 3D statków kosmicznych, fascynujące ilustrowane opisy misji oraz nową bazę danych ponad 8000 satelitów aktualizowane codziennie danymi z n2yo.com i celestrak.com.

Orbitrack zawiera wiele niejawnych satelitów wojskowych oraz nowy megakomunikacyjny zbiór satelitów Spacelink firmy Starlink. Zarówno obserwatorzy wizualni, jak i radiowi docenią aktualny katalog Orbitracka, który zawiera częstotliwości i znaki wywoławcze dla amatorskich satelitów radiowych oraz przewiduje przejścia satelitarne i flary Iridium.

Ustawcie sobie w Przypomnieniach powiadomienie z datą 20 lipca tego roku oraz linkiem do Orbitrack w App Store. Jeżeli nie możecie się doczekać, już teraz warto wydać 24 zł. A! Pamiętajcie o różnicy czasu.

Orbitrack widok satelity 3D

 

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!