^
iPod Shufle 2 i macOS 10.15 Catalina

Martwicie się o stare iPody w macOS 10.15 Catalina?

Jaromir Kopp

19 czerwca 2019

To już jest koniec, nie ma już iTunes’a! No w zasadzie jeszcze jest, ale już jesienią zniknie z naszych komputerów. Wielu moich znajomych, w związku z tym zniknięciem, martwiło się o los swoich starych iPodów. Wygląda na to, że niepotrzebnie.

Finder zamiast iTunes

W „Katarynie” role iTunes związane z obsługą urządzeń trafiły tam, gdzie powinno być ich miejsce, czyli do Findera.

Gdy podepniemy iPhone’a, iPada, iPoda czy nawet Apple TV HD do komputera kablem, to pojawią się jako „napędy” na pasku bocznym okna Findera. Jednak zawartość okna bardziej przypomina tą znaną z iTunes niż przeglądarkę plików.

iPod Shufle i macOS 10.15 Catalina

W obecnej becie 2 nie wydaje się to jeszcze działać stabilnie, a niektóre funkcje wcale nie chcą się aktywować. Jednak tak to jest z wczesnymi betami i nie ma co się dziwić. W finalnej wersji może to wyglądać trochę inaczej, a już z pewnością powinno działać prawidłowo. Zresztą tego spodziewamy się już, po publicznej becie, której raczej nie ujrzymy w czerwcu, ale w pierwszej połowie lipca powinna zostać udostępniona.

Jest nadzieja dla moich szufelek!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. pawciu

  Czyli jednak obsługa iPadów została pogrzebana.
  Jak niby w Finderze synchronizować playlisty?

  Czy iTunes całkowicie zniknie? Moja żona prowadzi spinning i w iTunes ustawia sobie playlisty na zajęcia. Gdzie teraz będzie miała to robić?
  Od razu dodam, że Apple Music odpada, nie ma w nim bardzo wielu remixów i piosenek offowych wykonawców.

  Czy to oznacza, że MacOS 10.14 ma być jej ostatnim systemem, czy będzie możliwość dogrania iTunes z App Store?

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Nie siej defetyzmu

   Playlisty przecież są częścią Muzyki. Gdzie w iOS teraz zarządzasz playlistami? W Muzyka. Gdzie będziesz w macOS zarządzał playlistami? Uwaga… zaskoczę Cię… w Muzyka

   Nadal sklep z muzyką też będzie działał.

   Odpowiedz
   • pawciu

    Jaromir, nie sieję defetyzmu.

    Możesz normalnie odpowiedzieć? Po co w takim razie piszesz o wgrywaniu plików przez Findera skoro to zupełnie bezsensowne i zdublowane, bo to będzie przeniesione z iTunes do aplikacji Muzyka?

    Nic z tego nie pojmuję, możesz jaśniej? Gdzie będzie wgrywanie SWOJEJ muzyki (plików) w formie playlist do iPoda Shuffle, w Uwaga zaskakującej aplikacji Muzyka czy za pomocą Findera?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *