Wybierz Strona

Udostępnianie folderów w iCloud. iOS 13 odeśle DropBoxa do lamusa?

Udostępnianie folderów w iCloud. iOS 13 odeśle DropBoxa do lamusa?

  • 1
  • 12.06.2019
Jaromir Kopp

Z udostępniania plików w iCloud korzystam często. Sporadycznie posiłkuję się udostępnianiem z mojego domowego QNAP-a, właśnie w przypadku konieczności podzielenia się folderem. Praktycznie nie używam (jako udostępniający) innych serwisów chmurowych. Wygląda na to, że i QNAP niebawem trochę odsapnie.

„Jak tylko będę mógł udostępniać foldery, przestanę używać DropBoxa”

To zbiorowy cytat z wielu moich znajomych, którzy już zaczęli tak jak ja używać iCloud Drive do udostępniania plików. Teraz wystarczy we wrześniu sprawdzić, czy dotrzymają słowa. Dam Wam znać.

Udostępnianie folderów będzie działać tak samo, jak obecnie udostępnianie plików z iCloud. Należy zaznaczyć folder, wybrać z menu „Udostępnij” i następnie panelu udostępniania wybrać „Dodaj osoby”. Do dyspozycji mamy identyczne opcje, jak obecnie, czyli możemy zezwolić tylko na pobranie lub również na edycję oraz zdecydować, czy każdy, kto wejdzie w posiadanie linku, będzie miał dostęp do treści, czy tylko dodane osoby. Jeżeli zajdzie potrzeba, to możemy zaznaczyć jednocześnie wiele folderów i udostępnić je za jednym zamachem.

Folder Sharing iOS 13 iCloud Drive

Niestety w pierwszej becie funkcja wydaje się jeszcze nie działać. W ostatnim kroku pojawia się komunikat z błędem. Jednak to nic dziwnego na tym etapie testów deweloperskich. Nie jest to jedyna funkcja, która nie działa lub działa niestabilnie w iOS 13 i reszcie bet.

Jeżeli tylko udostępnianie zacznie działać, to zdam Wam raport z testów praktycznych w tym, czy osoby zaproszone będą mogły dodawać własne pliki do udostępnionego folderu.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. Artur

    Czekam z niecierpliwością na możliwość udostępniania folderów. Dziękuje.

    Odpowiedz

Trackbacks / Pingbacks

  1. Zmiana planów! iOS 13.1 i iPadOS 13.1 już we wtorek! - Mój Mac - […] na którą wielu bardzo czekało, nie chce powrócić. Nie będzie na razie udostępniania folderów w iCloud. Apple wycofało się…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!