^
Books cele i wyzwania iOS 13

Ja już wyrobiłem normę czytelniczą, a Wy? Czyli motywujące Książki w iOS 13

Jaromir Kopp

12 czerwca 2019

Kolejną z drobnych nowości w nadchodzących systemach jest funkcja motywująca nas do czytania książek. Widać, że Apple chce wykorzystać sukces „zamykania kręgów” aktywności w Apple Watch, również do rozwoju intelektualnego. A więc do lektury!

Cel minimum: 5 minut dziennie i 3 książki rocznie

Biorąc pod uwagę, że w 2018 roku tylko 37% Polaków zadeklarowało, że przeczytało przynajmniej jedną książkę, a ledwie 9%, że przeczytało więcej niż 7 książek, to 3 pozycje pozwolą lekko poprawić narodowe wyniki.

Choć o statystykach czytelnictwa mówiło się jeszcze przed WWDC, to dopiero dziś rano, podczas porannej porcji lektury w przybytku spokoju, zaskoczył mnie komunikat o wyrobieniu normy, czym śpieszę się z Wami podzielić.

Czytanie cel iOS 13

Apple nie zdecydował się na wprowadzenie elementów rywalizacji, zresztą byłoby to trochę kuriozalne, jednak możemy pochwalić się osiągnięciem w postaci obrazka, wysyłając go za pomocą systemowego „udostępniania”.

Mam wrażenie, że taka motywacja może przynieść pozytywny wpływ na systematyczność mojego czytania, bo na razie to poddaję się lekturze, głównie jadąc pociągiem. Zobaczymy.

A co Wy myślicie o takich statystykach i normach?

Dzisiejsze czytanie iOS 13

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. bartosz

  O tempora, o mores!

 2. Artur

  Średnio czytam około 50 książek rocznie, w moim przypadku taka funkcja na zegarku jest zupełnie nieprzydatna. Zaczynając nową książkę, robie to za „jednym zamachem” W tym czasie nie oglądam telewizji, nie przeglądam internetu, w 100% skupiam się na książce.
  Moja żona natomiast ma inny sposób, wieczorem jeden rozdział. Każdy ma inny, własny sposób czytania 🙂

 3. Kot Schroedingera

  6 minut dziennie? Jest aż tak źle?.

  • Jaromir Kopp

   Kiciu… 6 minut rano na kibelku.