^
Siri po polsku nadzieja umiera ostatnia

Eska już wie, kiedy będziemy się cieszyć polską Siri

Jaromir Kopp

28 maja 2019

Nigdy nie sądziłem, że będę powoływał się na takie źródło informacji. „Poważany i serwis technologiczny eska.pl” wie już, kiedy najpóźniej Siri zrozumie i przemówi po polsku!

Na to czekamy już niemal 8 lat

Jednak informacje podane przez eska.pl w wyczerpującym (czytającego) artykule sugerują, że niebawem nastąpi kres oczekiwania. Portal powołując się na wiarygodne źródła, ukrywające się pod pseudonimem „specjaliści” ogłosił, że Siri w polskiej wersji pojawi się już jesienią lub najpóźniej na początku przyszłego roku.

Gdyby nie błędy, w pisowni nazwy smartfona Apple, błędy w opisie funkcjonalności Siri oraz wskazanie na „bardzo poważne” źródła można by się cieszyć.

Zresztą termin podany przez eska.pl pokrywa się z tym, co, co roku odpowiadam na pytanie „kiedy będzie polska Siri”… „jesienią”.

Jednak mam nadzieję, że tym razem się nie będę mylił. Może „twarde dowody” pojawią się już w becie iOS 13.

Dzięki Dawid, za „cynk” 😉

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy