^
watchOS 5.2.1 EKG i arytmia

EKG i wykrywanie arytmii za pomocą Apple Watch dostępne w Polsce

Jaromir Kopp

13 maja 2019

Wygląda na to, że wraz z watchOS 5.2.1 oraz iOS 12.3 nastał kres „prozdrowotnej turystyki” użytkowników Apple Watch z Polski. Apple uruchamia bardzo ważne funkcje monitorujące stanu serca na terenie naszego kraju, Chorwacji, Czech, Islandii i Słowacji.

EKG dla Apple Watch s4, wykrywanie arytmii również dla s1, s2, s3

Powody do radości mają nie tylko użytkownicy najnowszych zegarków Apple. We wszystkich Apple Watch, na których działa watchOS 5 (5.2.1) będzie można na terenie Polski aktywować funkcję wykrywania zaburzeń w rytmie pracy serca. Do dziś, aby włączyć EKG lub wykrywanie arytmii, należało zbliżyć się do granicy np. Niemieckiej, aby wejść w zasięg nadajników tamtejszych telekomów.

Arytmia i zaburzenia pracy serca to niestety w obecnych „niespokojnych” czasach dość częsta przypadłość nawet u młodszych ludzi. Sam też miewałem problemy z arytmią jakieś 5-6 lat temu, ale pomogła mi intensywna jazda rowerem. Ciekawe, czy zegarek wykryje u mnie jakieś pozostałości dawnych problemów z rytmem serca.

Aktualizacja dostępna jest w aplikacji Watch na iPhone. Należy wejść w Ogólne -> Uaktualnienia. Do aktywacji może być konieczna również aktualizacja iOS do wersji 12.3 (Ustawienia->Ogólne->Uaktualnienia).

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Aktualizacje systemów Apple - Mój Mac - […] aktywowania EKG na Apple Watch Series 4. Oprócz naszego kraju, możliwość korzystania z EKG otrzymały takie kraje jak Chorwacja,…