Select Page

EKG i wykrywanie arytmii za pomocą Apple Watch dostępne w Polsce

EKG i wykrywanie arytmii za pomocą Apple Watch dostępne w Polsce

  • 0
  • 13.05.2019
Jaromir Kopp

Wygląda na to, że wraz z watchOS 5.2.1 oraz iOS 12.3 nastał kres „prozdrowotnej turystyki” użytkowników Apple Watch z Polski. Apple uruchamia bardzo ważne funkcje monitorujące stanu serca na terenie naszego kraju, Chorwacji, Czech, Islandii i Słowacji.

EKG dla Apple Watch s4, wykrywanie arytmii również dla s1, s2, s3

Powody do radości mają nie tylko użytkownicy najnowszych zegarków Apple. We wszystkich Apple Watch, na których działa watchOS 5 (5.2.1) będzie można na terenie Polski aktywować funkcję wykrywania zaburzeń w rytmie pracy serca. Do dziś, aby włączyć EKG lub wykrywanie arytmii, należało zbliżyć się do granicy np. Niemieckiej, aby wejść w zasięg nadajników tamtejszych telekomów.

Arytmia i zaburzenia pracy serca to niestety w obecnych „niespokojnych” czasach dość częsta przypadłość nawet u młodszych ludzi. Sam też miewałem problemy z arytmią jakieś 5-6 lat temu, ale pomogła mi intensywna jazda rowerem. Ciekawe, czy zegarek wykryje u mnie jakieś pozostałości dawnych problemów z rytmem serca.

Aktualizacja dostępna jest w aplikacji Watch na iPhone. Należy wejść w Ogólne -> Uaktualnienia. Do aktywacji może być konieczna również aktualizacja iOS do wersji 12.3 (Ustawienia->Ogólne->Uaktualnienia).

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!