Wczoraj pisałem o „tęczy”, która powstaje w centralnym miejscu Apple Park. Jej kolory nie są odpowiednikiem tych znanych ze zjawiska atmosferycznego. Są w innej, ale znanej użytkownikom sprzętu Apple, kolejności. Dokładnie tak, jak w logo Apple, które obowiązywało od 1977 roku niemal do końca XX w.
Być może pamiętacie, że Apple Park w zeszłym roku został uruchomiony „warunkowo”. Ponieważ nie wszystkie prace były zakończone, wydano specjalną zgodę na użytkowanie. Dlatego, choć od wielu miesięcy, centrala Apple funkcjonuje w nowym miejscu, dopiero teraz nastąpi oficjalne otwarcie.
Impreza dla pracowników Apple będzie nie tylko oficjalnym otwarciem nowej siedziby. Upamiętni również Steve Jobsa, który przed śmiercią nadzorował i brał bardzo aktywny udział podczas projektowania Apple Park.
Interesujące jest, że projekt sceny powstawał kilka miesięcy i w jego tworzenie zaangażowanych było wiele osób pod ścisłym kierownictwem Jonego Ive. Konstrukcja, która pozornie wygląda na prostą, jest złożona z 25 tysięcy elementów. Takie zaangażowanie nie może dotyczyć tylko jednej imprezy. Scena jest przeznaczona do wielokrotnego użytku.
W artykule skierowanym do pracowników Apple, który „zdobył” Cult of Mac, Ive mówi: „[…] trudno znaleźć kogoś, kto nie kocha tęczy”.
Oj po przyjeździe do Polski by się zdziwił.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.