^
Rainbow for 15 may

Nie dla nas jest ta tęcza…

Jaromir Kopp

10 maja 2019

Wczoraj pisałem o „tęczy”, która powstaje w centralnym miejscu Apple Park. Jej kolory nie są odpowiednikiem tych znanych ze zjawiska atmosferycznego. Są w innej, ale znanej użytkownikom sprzętu Apple, kolejności. Dokładnie tak, jak w logo Apple, które obowiązywało od 1977 roku niemal do końca XX w.

17 maja – oficjalne otwarcie Apple Park

Być może pamiętacie, że Apple Park w zeszłym roku został uruchomiony „warunkowo”. Ponieważ nie wszystkie prace były zakończone, wydano specjalną zgodę na użytkowanie. Dlatego, choć od wielu miesięcy, centrala Apple funkcjonuje w nowym miejscu, dopiero teraz nastąpi oficjalne otwarcie.

Impreza dla pracowników Apple będzie nie tylko oficjalnym otwarciem nowej siedziby. Upamiętni również Steve Jobsa, który przed śmiercią nadzorował i brał bardzo aktywny udział podczas projektowania Apple Park.

Interesujące jest, że projekt sceny powstawał kilka miesięcy i w jego tworzenie zaangażowanych było wiele osób pod ścisłym kierownictwem Jonego Ive. Konstrukcja, która pozornie wygląda na prostą, jest złożona z 25 tysięcy elementów. Takie zaangażowanie nie może dotyczyć tylko jednej imprezy. Scena jest przeznaczona do wielokrotnego użytku.

W artykule skierowanym do pracowników Apple, który „zdobył” Cult of Mac, Ive mówi: „[…] trudno znaleźć kogoś, kto nie kocha tęczy”.

Oj po przyjeździe do Polski by się zdziwił.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Chirfer

    Będzie Sławomir, kiełbaski, darmowe drinki?