Select Page

Nie dla nas jest ta tęcza…

Nie dla nas jest ta tęcza…

  • 1
  • 10.05.2019
Jaromir Kopp

Wczoraj pisałem o „tęczy”, która powstaje w centralnym miejscu Apple Park. Jej kolory nie są odpowiednikiem tych znanych ze zjawiska atmosferycznego. Są w innej, ale znanej użytkownikom sprzętu Apple, kolejności. Dokładnie tak, jak w logo Apple, które obowiązywało od 1977 roku niemal do końca XX w.

17 maja – oficjalne otwarcie Apple Park

Być może pamiętacie, że Apple Park w zeszłym roku został uruchomiony „warunkowo”. Ponieważ nie wszystkie prace były zakończone, wydano specjalną zgodę na użytkowanie. Dlatego, choć od wielu miesięcy, centrala Apple funkcjonuje w nowym miejscu, dopiero teraz nastąpi oficjalne otwarcie.

Impreza dla pracowników Apple będzie nie tylko oficjalnym otwarciem nowej siedziby. Upamiętni również Steve Jobsa, który przed śmiercią nadzorował i brał bardzo aktywny udział podczas projektowania Apple Park.

Interesujące jest, że projekt sceny powstawał kilka miesięcy i w jego tworzenie zaangażowanych było wiele osób pod ścisłym kierownictwem Jonego Ive. Konstrukcja, która pozornie wygląda na prostą, jest złożona z 25 tysięcy elementów. Takie zaangażowanie nie może dotyczyć tylko jednej imprezy. Scena jest przeznaczona do wielokrotnego użytku.

W artykule skierowanym do pracowników Apple, który „zdobył” Cult of Mac, Ive mówi: „[…] trudno znaleźć kogoś, kto nie kocha tęczy”.

Oj po przyjeździe do Polski by się zdziwił.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. Chirfer

    Będzie Sławomir, kiełbaski, darmowe drinki?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przegląd wakacyjny

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!