Wybierz Strona

Apple wydał grę… Warren Buffet’s Paper Wizard

Apple wydał grę… Warren Buffet’s Paper Wizard

  • 0
  • 07.05.2019
Jaromir Kopp

Jest to pierwsza gra wydana przez Apple po 11 latach. Tak, 11 lat temu Apple umieścił w App Store grę Texas Hold ‘Em, której pierwowzór powstał dla odtwarzacza iPod (nie mylić z iPod Touch). Miała być ona przykładem dla deweloperów i była płatna. Gra zniknęła z App Store w 2011 roku. Obecna produkcja też nie powstała bez dodatkowych powodów.

Warren Buffet’s Paper Wizard – gra dla filmu

Jak donosi Omaha World-Herald, cytowany przez Macworld, Apple stworzył Warren Buffet’s Paper Wizard dla jednego z krótkometrażowych filmów, który został pokazany podczas wizyty szefa Apple’a Tima Cooka na dorocznym spotkaniu Berkshire-Hathaway w Omaha. W filmie Bufet próbuje wymyślić dobry pomysł na aplikację do App Store, a Cook poleca grę na podstawie pierwszej pracy Buffetta jako gazeciarza.

Tym razem gra jest dostępna za darmo i choć w notce o prawach autorskich podany jest Apple, to w App Store widnieje na koncie Wildlife Design jako jedyna aplikacja.

Gra jest bardzo prosta. Rozgrywka polega na trafianiu gazetami przed wejścia, a potem nawet w wyznaczone okna domostw prenumeratorów. Gazety dostarczamy w Omaha, mieście rodzinnym Buffeta oraz w Cupertino gdzie powstało Apple.

Najlepiej, gdy sami się przekonacie, co jest warta: Warren Buffet’s Paper Wizard

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!