^
Warren Buffets Paper Wizard

Apple wydał grę… Warren Buffet’s Paper Wizard

Jaromir Kopp

7 maja 2019

Jest to pierwsza gra wydana przez Apple po 11 latach. Tak, 11 lat temu Apple umieścił w App Store grę Texas Hold ‘Em, której pierwowzór powstał dla odtwarzacza iPod (nie mylić z iPod Touch). Miała być ona przykładem dla deweloperów i była płatna. Gra zniknęła z App Store w 2011 roku. Obecna produkcja też nie powstała bez dodatkowych powodów.

Warren Buffet’s Paper Wizard – gra dla filmu

Jak donosi Omaha World-Herald, cytowany przez Macworld, Apple stworzył Warren Buffet’s Paper Wizard dla jednego z krótkometrażowych filmów, który został pokazany podczas wizyty szefa Apple’a Tima Cooka na dorocznym spotkaniu Berkshire-Hathaway w Omaha. W filmie Bufet próbuje wymyślić dobry pomysł na aplikację do App Store, a Cook poleca grę na podstawie pierwszej pracy Buffetta jako gazeciarza.

Tym razem gra jest dostępna za darmo i choć w notce o prawach autorskich podany jest Apple, to w App Store widnieje na koncie Wildlife Design jako jedyna aplikacja.

Gra jest bardzo prosta. Rozgrywka polega na trafianiu gazetami przed wejścia, a potem nawet w wyznaczone okna domostw prenumeratorów. Gazety dostarczamy w Omaha, mieście rodzinnym Buffeta oraz w Cupertino gdzie powstało Apple.

Najlepiej, gdy sami się przekonacie, co jest warta: Warren Buffet’s Paper Wizard

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *