^
Apple TV na YouTube

Apple TV już na YouTube! Apple otworzyło nowy kanał

Jaromir Kopp

24 kwietnia 2019

Mija miesiąc od prezentacji zapowiadającej nową erę w historii Apple. Firma była producentem sprzętu komputerowego, odtwarzaczy muzycznych, z impetem weszła w przemysł rozrywkowy oraz telekomunikacyjny, a teraz staje się producentem filmowo-telewizyjnym.

TV już, TV+ jesienią

Po filmach opublikowanych na nowym kanale Apple można dojść do wniosków, że promuje on nowe wcielenie aplikacji TV na Apple TV oraz iOS. Przypomnę, że w Polsce TV będzie dostępna już (dopiero) w maju, ale można ją testować, pobierając iOS i tvOS w wersji beta.

Obecnie w TV oferowane są seriale i filmy z iTunes (w tym produkcje Apple) oraz oferta wybranych dostawców treści wideo np. HBO. Interesujące, że w aplikacji TV (beta) nie mamy dostępu do seriali wyprodukowanych przez Apple i publikowanych w Apple Music. W wersji przedpremierowej, w Polsce znajdziecie tylko ofertę filmów z iTunes.

Apple TV na YouTube

Na kanale YouTube można obecnie znaleźć jedynie dwa klipy związane we własnym serwisem wideo Apple TV+. Są to znany teaser oraz film o „opowiadaczach historii”. Dodatkowo umieszczono dużą ilość zwiastunów nadchodzących przebojów kinowych, które mają mieć premiery w iTunes (a raczej już w TV) niebawem lub jesienią. To wszystko podzielone jest tematycznie na playlisty np.: zwiastuny, co nowego, wywiady, „za sceną” itp.

Widać, że Apple nie przepuszcza okazji, aby dotrzeć do potencjalnych abonentów z nowiną o swoim serwisie wszelkimi dostępnymi kanałami.

 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Dawid

  Aplikacja App Tv w wersji beta na IOS i Apple TV jest dostępna w języku polskim? Na niektórych portalach piszą, ze nie ma tej aplikacji dla polskiego. Dlatego się pytam

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Oczywiście, że po polsku (interfejs) na iOS i tvOS. Filmy są opisane tak jak w iTunes, czyli wiele po polsku, ale nie wszystkie.

   I nie trzeba kombinować z regionem itp. Pojawia się na polskich ustawieniach.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *