Wybierz Strona

Program na dziś: CleanMyMac X

Program na dziś: CleanMyMac X

 • 7
 • 15.04.2019
Tomasz Wołkowski

CleanMyMac to aplikacja, która utrzymuje nasz komputer w „czystości”. Usuwa śmieci systemowe, niepotrzebne duplikaty zdjęć i plików, czyści kosze itp. Najnowsza wersja CleanMyMac X jest jeszcze lepsza.

CleanMyMac X

W nowej wersji programu znajdziemy możliwość wyszukiwania szkodliwych programów, jak i możliwość sprawdzania zabezpieczeń prywatności. Aplikacja identyfikuje groźne aplikacje i może je usunąć, jeśli tak postanowimy. Wszystkie działania związane z czyszczeniem dysku i przeszukiwaniem systemu w celu znalezienia zagrożeń uruchamiamy jednym przyciskiem „Smart Scan”.

CleanMyMac X posiada funkcję, która stale monitoruje zachowanie systemu (aplikacje mocno obciążające system), procesora (temperatura), sieci a również miejsce na dysku i na naszym koncie Dropbox. Wszystko to znajdziemy w ikonie programu, który jest dostępny w górnej belce obok godziny czy Spotlight.

W CleanMyMac X można oczywiście bezproblemowo odinstalować niechciane programy wraz z ich pozostałościami. Aktualna wersja wyposażona jest w narzędzie aktualizacji i monitoruje otwarte programy pod kątem zawieszania się.

Aplikację można pobrać ze strony producenta MacPaw. Roczna subskrypcja na 1 komputer wynosi na dzień dzisiejszy 154,34 zł, na 2 komputery 231,60 zł a na 5 komputerów 347,50 zł. Program jest również dostępny w abonamencie Setapp.

O autorze

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.

7 komentarzy

 1. Artur

  Posiadam, używam, jestem bardzo zadowolony.

  Odpowiedz
 2. ZH

  Witam
  Zainstlowałem i dałem uprawnienia ale nadal pisze żebym udzielił uprawnień. Jak to mam zrobić?

  Odpowiedz
  • Tomasz Wołkowski

   Musisz udzielić pełnego dostępu do dysku. Wchodzisz w „Ochrona i prywatność” w ustawieniach systemowych. Następnie w Prywatność, tutaj odszukujesz po lewej „Pełny dostęp do dysku” i musisz dodać program CleanMyMac X. Wtedy będzie wszystko ok po restarcie programu.

   Odpowiedz
 3. Soban

  ja również używam i polecam 🙂

  Odpowiedz
 4. Roman

  Kiedyś takie aplikacje się instalowało tylko na windowsie.

  Odpowiedz
  • Tomasz Wołkowski

   Niestety, ale muszę się z tym zgodzić….jednak popularność systemu coraz większa, więc i zainteresowanie „ciemnej strony” większe 😉

   Odpowiedz
 5. Konrad

  Od kiedy odinstalowałem wersję 3cią programu, to skończył się powtarzający się problem z niespodziewanym zamykaniem wszystkich kart Safari. Po ponownej instalacji, problem znowu zaczął występować i dotyczyć także innych natywnych aplikacji macOS, stąd pożeganałem CmM.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!