^
Wyzawnie Ziemi 2019

Dzień Ziemi 22 kwietnia – Apple nam nie odpuszcza

Jaromir Kopp

11 kwietnia 2019

To już 3 rok z rzędu, Apple chce nas w Międzynarodowy dzień Ziemi „przegonić” po świeżym powietrzu. Motywacją ma być specjalna odznaka do kolekcji w aplikacji Aktywność.

Trzydzieści minut poza domem

Pierwszy informację o wyzwaniu podał na swoim koncie TT Kyle Seth Gray. Wyzwanie ma polegać, jak już wspomniałem, na trzydziestominutowej aktywności „na świeżym powietrzu”. Może to być spacer, bieg, jazda rowerem, czy inna dowolna aktywność, która jest oznaczona jako „zewnętrzna”. Niestety bez Apple Watch, trudno będzie się obejść.

Poza odznaką w kolekcji Aktywności dostaniemy możliwość wysłania jej, jako plakietki we Wiadomościach.

W tym roku z wyzwań specjalnych udało mi się zdobyć jedynie „Miesiąc serca” w lutym. Teraz nie dopuszczę!

Wyzwanie Dzień Ziemi 2017

A czy Was takie plakietki i wyzwania motywują do zwiększenia aktywności?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Przemek

  mnie motywują 😀 mam już prawie wszystkie 😛

  • Jaromir Kopp

   Zazdrość!

 2. Lampik

  Zrobiłem z małżonką spacer 40 minutowy. U niej odznaka się pojawiła w iPhonie u mnie była przez chwile na zegarku i na telefonie jej nie ma. Poszliśmy ponownie na spacer i nic z tego. Co może być przyczyna że na moim iPhonie plakietka się nie odblokowała?

  • Jaromir Kopp

   Czy trening (aktywność) się z iPhone’em zsynchronizowała? Jak nie to prawdopodobnie komunikacja zawodzi. Czasem pomaga trywialne „wyłącz i włącz”

   • Lampik

    Tak aktywność z iPhonem się zsynchronizowała. Wyłączałem zarówno telefon i zegarek i nic z tego.