^
Pusta bateria

Tegoroczne iPhone’y z większymi bateriami

Jaromir Kopp

2 kwietnia 2019

Znany z trafnych analiz dotyczących przyszłości sprzętów Apple Ming-Chi Kuo wypowiedział się niedawno na temat pojemności baterii nadchodzących iPhone’ów. Mają być one znacząco pojemniejsze.

25% więcej szczęścia

O jedną czwartą mają wzrosnąć pojemności akumulatorów smartfonów Apple, które powinniśmy zobaczyć w tym roku.

Więcej mocy w iPhone’ach będzie się mogło zmieścić, dzięki kolejnym miniaturyzacjom płyt głównych oraz grubości poszczególnych komponentów, jednak bez tendencji do „odchudzenia” samego iPhone’a.

Niestety 25% więcej pojemności niekoniecznie musi być spożytkowanie na dłuższą pracę.

Naładujesz też słuchawki

Kuo przepowiada również:

Oczekujemy, że nowe modele iPhone 2H19 będą obsługiwać dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe. […], ta nowa funkcja może ułatwić użytkownikom ładowanie nowych AirPodsów oraz stworzyć lepsze wrażenie zintegrowania iPhone’a i AirPod.

Parafrazując… „żadna rekompensata nie powetuje straty po AirPower, jednak takie wsparcie jest mile widziane”.

Zastanawia mnie kwestia, czy nowe iPhone’y będą mogły ładować bezprzewodowo etui słuchawek tylko z zasobów własnego akumulatora, czy również, gdy będą podłączone do zasilacza. Pobór energii przez etui AirPods nie powinien w istotny sposób podnosić temperatury iPhone’a, więc jest na to szansa. Zawsze to o jeden kabel mniej.

Oszczędność energii

Ponieważ tegoroczne procesory, tak jak i poprzednie będą produkowane w technologii 7 nm, nie możemy spodziewać się znaczącego spadku poboru energii. Jednak jeżeli nie będziemy używać dodatkowych funkcji, które tak, jak ładowanie słuchawek, będą żerować na baterii, jest szansa na zauważalny wzrost czasu pracy.

Źródło: redmondpie.com

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Roman

  Przecież to pomysł skopiowany od innych producentów tj Samsung Huawei Xiaomi. No ale Apple ostatnio jest mega odtwórcze. Przykład ładowania indukcyjnego… Nawet ładowarki do swoich urządzeń obsługujących bezprzewodowe ładowanie nie potrafią zrobić.

  • Jaromir Kopp

   Czyli, jeżeli ktoś już coś takiego ma, to Apple nawet nie powinno?
   Czy zdajesz sobie sprawę, że tym tokiem myślenia, to Apple nie zrobiło by komputera (przecież były), GUI (przecież miał to Xerox), iPhone’a (przecież były Symbiany z ekranem dotykowym), iPada (przecież już był Newton), i welu innych rzeczy. Weź się zreflektuj

   • Jak

    A tyle razy wysmiewałes kopiowanie Apple przez innych producentow.. W drugą stronę nie wolno bo to wbrew religii? Zakłamanie nieźle