^
watchOS 5.2 z EKG nie w Polsce

Apple włącza EGK w Apple Watch w Europie, ale nie całej

Jaromir Kopp

28 marca 2019

Na EKG w Apple Watch czeka wiele osób w tym gronie szczególnie mój Tato. Z racji wieku (dziś kończy 77 lat) chciałby mieć możliwie dużo danych o swoim sercu. Dlatego z radością przeczytałem informację dołączoną do aktualizacji, że Apple udostępnia aplikację EKG w Europie. Niestety długo się nie cieszyłem.

Rumunia i Węgry tak, Polska nie

Wczorajsza aktualizacja watchOS do wersji 5.2 przyniosła dwie ważne nowości. Jedną jest zgodność z drugim wcieleniem AirPods, drugą uruchomienie aplikacji EKG na Apple Watch s4 oraz wykrywania arytmii również na starszych zegarkach. Funkcja została wprowadzona w Hongkongu oraz Europie. Niestety w tej Europie znalazło się 18 państw, ale bez Polski.

EKG lista krajów

Trudno dociec wg jakiego klucza dobrano kraje, w których użytkownicy mogą korzystać z tych, tak ważnych funkcji, jakimi są: EKG i powiadomienia o arytmii. Niestety może to być spowodowane problemami prawnymi w bardziej zbiurokratyzowanych krajach, do pokonania, których Apple nie jest wystarczająco zmotywowane.

Naprawdę mocno się zirytowałem. Może jakiś apel do Tima Cooka?

Arytmia nie w Polsce

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. dawid

  fatalnie z tym, może to kwestia jakiegoś krótkiego czasu.. co prawda sam używam wersji amerykańskiej w której działa, ale wiele osób z rodziny czeka z niecierpliwością na uruchomienie EKG w polskich watch’ach..
  nie do zrozumienia to jest, że w Unii uzyskano odpowiednią certyfikację a w Polsce t osię nei udało 🙁

 2. drmk

  Może interesy jakichś firm sprzedających sprzęt EKG/

 3. QDS

  Polska, Czechy, Słowacja 🙁

 4. To

  Polacy kupują i używają sprzęt Apple więc po co się starać i wdrażać takie pierdoły. Trzeba przestać kupować wybrakowany sprzęt to producent się pochyli nad problemem dlaczego w Polsce tak słabo im idzie.

 5. Sebastian

  bo to jest PISostan wiec winny jest Przemek bo na nich głosował

 6. kinh

  Mam AW4 kupiony na apple.com z dostawą do Polski. Podczas aktualizacji firmware byłem na urlopie w Hiszpanii. Nie sprawdziłem zaraz po aktualizacji czy mam EKG ale zmieniłem region na Hiszpania i zobaczyłem EKG i udało się zrobić. Wróciłem do region Polska EKG dalej działało. Dziś po powrocie do Polski dalej mi działa EKG.

 7. Rafał

  Literówkę masz w tytule 🙂 EGK zamiast EKG