^

Aktualizacja macOS 10.14.4 popsuła Gmail

Tomasz Wołkowski

27 marca 2019

Uwaga: Aktualizacja do macOS 10.14.4 może doprowadzić do poważnych problemów, jeśli chodzi o połączenie konta Google z Apple Mail.

macOS 10.14.4 a konto Gmail

O problemach po najnowszym Update macOS 10.14.4 informował między innymi 9toMac. Na forum Apple Support jest również założony temat: „Mojave 10.14.4 fails to Authenticate Gmail account”.

Niektórzy użytkownicy nie mogą zalogować się na swoje konto Gmail. Problem istnieje od momentu uaktualnienia systemu. Z tą usterką zetknąłem się dzisiaj sam. System poprosił mnie o ponowne uwierzytelnienie konta Google poprzez podanie loginu i hasła. Podanie danych odbyło się w Safari.

U mnie wszystko ładnie się potwierdziło i działa prawidłowo. Jednak inni użytkownicy mówią o tym, że czekają na autoryzację długo i nic się nie dzieje. Potem następuje ponowne żądanie, aby przeprowadzić pełną autoryzację Google na stronie w Safari.

Wszystko wskazuje na to, że jest to problem wyłącznie związany z aplikacją Mail pod macOS 10.14.4. Dlaczego tak sądzę? Ponieważ wpisy z kalendarza Google normalnie zapisują się w systemowym iCal. Niektórzy użytkownicy, wg 9toMac, mówią również o problemie w iOS po aktualizacji do wersji 12.2. Tutaj nie można dodać nowego konta Google do aplikacji Mail.

W chwili obecnej nie znaleziono jeszcze rozwiązania dla tych błędów, ale pracownicy Apple już nad tym pracują.

Źródło: macwelt

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. makoowka

  MacOS 14.4.4? a nie 10.14.4?

  • Tomasz Wołkowski

   Dziękuję 🙂 już poprawione 🙂

 2. Wkurzony właściciel mbp 17

  Denerwuje to strasznie :/ . Właśnie po aktualizacji Mojave pojawił się ten problem u mnie, niby na nowo dodałem konta a problem dalej jest tylko wtedy kiedy wybudzę mbp i tak za każdym jednym cholernym razem … (mam 7 kont gmail – bez komentarza), czasami pomaga wymuszenie zamknięcia aplikacji mail i na nowo jej uruchomienie, a czasami wystarczy jak przy liście skrzynek przychodzących widnieje symbol ~ nacisnę na niego i nagle magicznie skrzynki się synchronizują i problemu nie ma do ponownego zamknięcia i otwarcia ekranu.

 3. Michał

  Mam ten sam problem. Pojawił mi się kilka dni temu. Trochę to irytujące. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Nie mogę korzystać z kont gmaila w aplikacji Mail 🙁