^

CEO Goldman Sachs a karta kredytowa Apple

Tomasz Wołkowski

22 marca 2019

Nie tak dawno temu pisaliśmy o rozpoczęciu przez Apple wstępnych prac nad projektem karty kredytowej od Apple. Obecnie ta informacja zaczyna nabierać coraz bardziej realnego kształtu.

Czy Apple pokaże swoją kartę kredytową?

W najbliższy poniedziałek Apple zaprasza do Cupertino na swoją prezentację. Cały obecny tydzień zaskakiwał nas kolejnymi newsami na temat hardware’u, który Apple zdecydował się wypuścić (iPady, iMaki i AirPodsy serii drugiej). Natomiast w przyszłym tygodniu Apple chce nas zaskoczyć swoimi usługami.

Mówi się dużo o serwisie wideo czy o abonamencie na największe tytuły gazet i czasopism. Jednak chodzą słuchy, że na pokazie ma być obecny, na zaproszenie Apple, David Solomon. Jest to człowiek, który od października 2018 roku jest CEO Goldman Sachsa. Osoby zaznajomione z tematem mówią, że Solomon ma wziąć udział w prezentacji. Najprawdopodobniej nie będzie miał oddzielnego czasu na wygłoszenie jakiegoś przemówienia, jednak chwila na zaanonsowanie współpracy Goldman Sachs z Apple na pewno by się znalazła. Czy rzeczywiście tak będzie, zobaczymy w poniedziałek. Jednak zaproszenie takiej persony mocno sugeruje znacznie mocniejsze zaangażowanie Apple w usługi finansowe.

A Wy, chcielibyście posiadać kartę kredytową od Apple?

Źródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Paweł Nyczaj

  Karta kredytowa od Apple byłaby ciekawym rozwiązaniem. Jednak z pewnością przynajmniej początkowo będzie ona dostępna jedynie w USA. Nie mam SSN, więc będzie to jedynie ciekawostka do momentu wejścia tej karty na rynek UE. Z drugiej strony najprawdopodobniej bonusy oferowane przez tę kartę będą atrakcyjne jedynie dla tych, którzy planują zakupy sprzętu i akcesoriów Apple w oficjalnym sklepie Apple internetowym lub stacjonarnym. Ciekawe, czy za jakiś czas Apple zechce zaoferować kolejne usługi z własnym logo i podpisze umowę z którymś z operatorów oferujących globalne usługi telefonii komórkowej wraz z numerami telefonów w różnych krajach. Są takie firmy np. Truphone

 2. Piotr

  Ja bym się tu nie cieszył, Goldman Sachs jest jedną z firm która doprowadziła do kryzysu 2008 roku. Z przyczyn czysto etycznych bym nie skorzystał z tej usługi.

  • Paweł Nyczaj

   To prawda. Goldman Sachs nie jest jedynym winowajcą kryzysu z 2008. Aktualnie oddział Barclaycard w USA oferuje cobrandową kartę Apple. Jednak pewnie teraz Apple zmieni partnera. Ciekawe, czy ta karta będzie miała aplikację dla iOS firmowaną przez Apple, a nie Goldman Sachs. Możliwe, że taki jest cel Apple Podejrzewam, że w takim układzie wiele osób nie będzie wiedziało, który bank jest wydawcą karty. Dla klientów będzie to po prostu karta Apple, pewnie z aplikacją do zarządzania kartą, której deweloperem będzie Apple