^

Karta kredytowa od Apple

Tomasz Wołkowski

27 lutego 2019

Nie tak dawno temu naśmiewaliśmy się (sam to robiłem), że w Niemczech, kraju tak bardzo rozwiniętym, nie ma usługi Apple Pay. W końcu wprowadzono tę usługę. Jednak w odróżnieniu od naszego kraju, jak i większości pozostałych, gdzie jest Apple Pay, Niemcy nie poprzestali na samym wprowadzeniu usługi.

Apple rozmawia z Goldman Sachs

Przed paroma dniami Wall Street Journal donosił o pracach Apple nad własną kartą kredytową. Rozpoczęli oni współpracę z Goldman Sachs (jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie) w tym zakresie. Karta miałaby się znajdować w aplikacji Wallet i pełnić rolę karty bonusowej, przeznaczonej na konkretne zakupy.

Dlaczego Goldman Sachs?

Dziwnym wydaje się fakt, że to właśnie Goldman Sachs ma być partnerem Apple w tym przedsięwzięciu. Ani jedna, ani druga firma nie ma doświadczenia w finansach skierowanych do użytkownika końcowego. Apple zdecydował się na Goldman Sachs, ponieważ chodzi o nowy produkt, a niemiecki bank zgodził się go rozwijać z Apple, zamiast bazować na istniejących serwisach.

Z tego „związku” może powstać nowy duży gracz na rynku finansów. Apple samo nie może wprowadzić karty kredytowej na rynek, nie będąc bankiem. Goldman Sachs natomiast potrzebuje partnera, aby przebić się na rynku przeznaczonym dla użytkowników końcowych.

Jestem bardzo ciekawy, co z tej współpracy wyjdzie.

Źródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy