Wybierz Strona

WWDC 2019 od 3 do 7 czerwca

WWDC 2019 od 3 do 7 czerwca

  • 0
  • 14.03.2019
Jaromir Kopp

Właśnie godzinę temu otrzymałem mailem zaproszenie-informację o tegorocznej światowej konferencji deweloperów Apple. Zgodnie z przewidywaniami odbędzie się ona już w pierwszym pełnym tygodniu czerwca. Miejscem imprezy będzie McEnery Convention Center w San Jose.

Impreza dla szczęśliwców

Od kilku lat bilety na WWDC są rozlosowywane wśród chętnych, których jest zawsze znacznie więcej niż miejsc. Poza szczęściem deweloper musi mieć jeszcze 1599 $ aby opłacić wejściówkę, nie wspominając o kosztach pobytu. Jednak jak widać, nie jest to przeszkodą dla tysięcy chętnych, którzy muszą się zgłosić do 20 marca. Wybrańcy będą informowani od 21 marca o zdobyciu biletu na WWDC.

Dla programistów przygotowano ponad 100 sesji technicznych i projektowych dotyczących, już znanych oraz przede wszystkim nowych technologii. Dodatkowo jak co roku odbędą się zajęcia laboratoryjne pod okiem inżynierów Apple, a deweloperzy będą mogli umówić się na bezpośrednie konsultacje w sprawie swoich aplikacji.

Podobnie jak rok temu, członkowie organizacji edukacyjnych związanych z technologią, inżynierią, matematyką i programowaniem mogą ubiegać się o darmowe bilety, zwrot kosztów pobytu oraz konta deweloperskiego. Warunkiem jest udział w programie Scholarships i przedstawienie konkursowej aplikacji lub projektu w Swift Playgrounds, która zadziwi komisję konkursową.

Grafika na zaproszeniu

Przewidywanie nowości, które nadchodzą wraz z WWDC z grafiki widniejącej na zaproszeniach, jest jak wróżenie z fusów. Czyli to całkiem przyjemna zabawa.

Tym razem na zaproszeniach znajdują się obrazki przedstawiające rysunkowe wersje głów z animoji, które rozsadzają pomysły. Symbole w większości są znajome. To Swift, Metal, AR, TestDrive, pluskwy, muzyka i wiele, wiele innych. Wszystko narysowane linią przypominającą neon.

Może Wam uda się coś z zaproszeń wywróżyć?

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!